Zmodernizowano system sterowania ruchem kolejowym na linii Warszawa-Gdynia

Firmy Alstom, Thales i Nokia zakończyły dostawę rozwiązania ERTMS/ETCS Poziomu 2 dla modernizowanej linii kolejowej E65 łączącej Warszawę z Gdynią. Projekt został zrealizowany w ramach umowy podpisanej z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi SA.

Posłuchaj
00:00

Dzięki najnowocześniejszej technologii na 350 km linii obejmującej 35 stacji kolejowych pociągi będą mogły rozwinąć prędkość 200 km/h. Zrealizowany przez konsorcjum projekt był jednym z największych i najbardziej skomplikowanych w historii polskiego kolejnictwa. Na linii E65 znacząco podniesiony został poziom bezpieczeństwa oraz komfortu podróży, zwiększona została też jej przepustowość, co w rezultacie pozwoli na skrócenie czasu przejazdu.

Firmy Alstom i Thales Polska były odpowiedzialne za zaprojektowanie i wdrożenie systemu ERTMS/ETCS Poziomu 2, natomiast Nokia za dostarczenie systemu GSM-R. W ramach projektu konsorcjum zmodernizowało osiem Lokalnych Centrów Sterowania, dostarczyło systemy zdalnego sterowania i zarządzania ruchem kolejowym, kompleksowe rozwiązania dla centrów dyspozytorskich, zintegrowany system informacji pasażerskiej oraz rozwiązania w zakresie monitoringu.

Źródło: ConTrust Communication

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Dassault Systèmes i Airbus rozszerzają strategiczne partnerstwo
Aktualności
Maszyny do produkcji papieru
Przemysł 4.0
Emerson rozwija DeltaV Mimic: nowa wersja 6.LTS wspiera zaawansowane symulacje cyfrowe
Aktualności
Collaborate Poland 2025 – największe wydarzenie poświęcone cobotom w Europie Środkowo-Wschodniej!
Zasilanie, aparatura nn
Kolejne farmy wiatrowe Enei
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Powiązane treści
Prognoza dla rynku systemów zarządzania koleją
Stabilny wzrost na rynku telematyki kolejowej
Przyszłość rynku wiązek kablowych w transporcie szynowym
Alstom sfinalizował proces przejęcia firmy Bombardier Transportation
Za 4,5 mld dolarów Siemens wybuduje w Egipcie kolej dużych prędkości
Alstom wyprodukuje w Chorzowie pociągi dla metra w Tuluzie

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów