Alstom i Knorr-Bremse zawarli umowę na serwis polskiej floty Pendolino

| Gospodarka Aktualności

Artur Fryczkowski - prezes Alstom Polska oraz Jacek Biłas - prezes zarządu Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o., światowego lidera rynku układów hamulcowych, podpisali umowę na dostawy części zamiennych, przeglądy podzespołów hamulcowych oraz kompleksową obsługę serwisową 20 pojazdów Pendolino ED250. Umowa ramowa została podpisana 18 grudnia 2019 roku i obejmuje okres współpracy przewidziany na 13 lat.

Alstom i Knorr-Bremse zawarli umowę na serwis polskiej floty Pendolino

W ramach przeglądów przeprowadzane będzie czyszczenie, montaż oraz demontaż podzespołów hamulców, wymiana uszczelnień, wymiana lub regeneracja elementów składowych zgodnie z dokumentacją firmy Knorr-Bremse, która jest pierwszym wykonawcą systemów hamulcowych Pendolino.

Pociągi Pendolino są serwisowane w najnowocześniejszym w Europie Warsztacie Utrzymania Technicznego (WUT) prowadzonym przez Alstom, zlokalizowanym na Olszynce Grochowskiej w Warszawie Przeglądami i serwisem pociągów zajmuje się codziennie 116 specjalistów Alstoma.

Pendolino są pierwszymi i jedynymi w Polsce pociągami kolei dużych prędkości. Od dnia wprowadzenia do eksploatacji w grudniu 2014 roku składy Avelia Pendolino pokonały już 30 mln kilometrów.

źródło: Alstom

Zobacz również