Alstom na proekologicznym kursie - chorzowski zakład zasilany w 100% z OZE

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Alstom do 2023 roku zamierza zrealizować cel pozyskiwania ze źródeł odnawialnych (OZE) przynajmniej 80% energii wykorzystywanej w swoich zakładach, a do 2025 ma być to pełne 100%. Na tym tle wyróżnia się oddział Alstom Polska - od stycznia 2020 roku 100% energii konsumowanej przez zakład w Chorzowie pochodzi z OZE. Zielona energia pochodzi z wodnych i wiatrowych instalacji, których właścicielem jest Tauron Ekoenergia.

Alstom na proekologicznym kursie - chorzowski zakład zasilany w 100% z OZE

- Wraz z nadejściem 2020 roku zakontraktowaliśmy 12 tys. MWh energii poświadczonej certyfikatem pochodzenia, co odpowiada 100% szacowanego rocznego zużycia naszego zakładu w Chorzowie. To ogromna ilość przyjaznej środowisku energii. Dla porównania - wystarczyłaby ona na oświetlenie i zasilenie wszelkich urządzeń elektrycznych przez cały rok w ponad trzech tysiącach domów - mówi Paweł Siwek, dyrektor zarządzający Alstom Konstal S.A.

Alstom rozpoczął także kampanię "Plastic Free - Wolni od plastiku". W pierwszej fazie akcji firma wyeliminowała wodę w plastikowych butelkach i jednorazowe kubeczki oraz rozdała bidony. Kolejnym krokiem będzie redukcja plastikowych opakowań materiałów produkcyjnych dostarczanych do Alstomu. Dzięki tym działaniom, Alstom w Polsce zredukuje zużycie 9 ton plastiku rocznie.

W roku obrotowym 2019/20 Alstom odnotował sprzedaż w wysokości 8,2 mld euro i zaksięgował zamówienia o wartości 9,9 mld euro. Alstom ma swoją siedzibę we Francji, działa na terenie 60 państw i obecnie zatrudnia 38,9 tys. osób. w Polsce obecny jest od ponad 20 lat i zatrudnia ponad 2,2 tys. pracowników. Składy produkowane w Chorzowie stanowią wyposażenie m.in. kolei regionalnych w Holandii oraz metra w Dubaju i Rijadzie.

źródło: Alstom

Zobacz również