Alstom wyprodukuje dla metra w Barcelonie pociągi za ponad 260 mln euro

| Gospodarka Aktualności

Firma Alstom zawarła z operatorem metra w Barcelonie kontrakt na dostawę 42 pociągów Metropolis. Operator TMB (Transports Metropolitans de Barcelona) zapłaci producentowi przeszło 260 mln euro. Pięciowagonowe składy powstawać będą w zakładzie Alstomu w Barcelonie i zostaną odbiorcy dostarczone w ciągu dwóch i pół roku.

Alstom wyprodukuje dla metra w Barcelonie pociągi za ponad 260 mln euro

Nowe pociągi Metropolis będą charakteryzować się lekką konstrukcją, niskim zużyciem energii, wysokim stopniem odzysku materiałowego i możliwościami recyklingu, a także techniczną niezawodnością i ułatwioną konserwacją. W utrzymaniu ich stanu technicznego pomogą odpowiednie czujniki.

Pociągi dla Barcelony mają zapewnić pasażerom komfort akustyczny wynikający m.in.ze złagodzenia drgań. Przy projektowaniu nowych pociągów dla Barcelony zostaną wykorzystane rozwiązania technologiczne oraz doświadczenia Alstomu z modelami Metropolis, które obecnie obsługują 9 i 10 linię metra w Barcelonie.

Alstom ma ponad 65 lat doświadczenia w produkcji pociągów metra i sprzedał już ponad 17 tys. wagonów działających w 55 miastach na całym świecie.

źródło: ConTrust Communication