Alstom uruchomił nową linię montażową dla pociągów Coradia Stream

| Gospodarka Artykuły

Alstom oraz Nederlandse Spoorwegen, holenderski krajowy przewoźnik kolejowy, oficjalnie dokonały otwarcia nowej linii montażowej przeznaczonej dla pociągów Intercity Next Generation, które mają być produkowane w jednym z największych zakładów Alstomu, w Chorzowie. W hali o powierzchni 6500 m² znajduje się 20 stanowisk roboczych umożliwiających przeprowadzenie pełnego procesu produkcji. Spawanie i montowanie karoserii, lakierowanie oraz kontrola końcowa odbywają się w oddzielnych halach. Nowa linia montażowa jest zaprojektowana w taki sposób, aby każdego dnia pracy produkować jeden wagon.

Alstom uruchomił nową linię montażową dla pociągów Coradia Stream

Zgodnie z warunkami zamówienia przyznanego Alstomowi w lipcu 2016 r. Alstom dostarczy Nederlandse Spoorwegen 79 pociągów Coradia Stream w wersji Intercity. Pierwsze pociągi zostaną dostarczone w styczniu 2020 r. Łączna wartość kontraktu wynosi ponad 800 milionów euro, a umowa zakłada możliwość zwiększenia produkcji.

- "Bardzo cieszymy się z tego, że możemy powitać dziś w Chorzowie kierownictwo NS na otwarciu linii montażowej dla pociągów ICNG. Ta nowa linia stanowi część naszego ambitnego programu inwestycyjnego, którego realizację rozpoczęliśmy w zakładzie w Chorzowie, jednym z flagowych obiektów Alstomu. Nasze zespoły w Polsce angażują się w zapewnienie sukcesu tego projektu." - mówi Gian Luca Erbacci, Starszy Wiceprezes Alstomu na Europę.

W zakładzie produkcyjnym Alstomu w Chorzowie produkowane są składy metra oraz pociągi regionalne.

źródło: Alstom