Alstom podpisał kolejny kontrakt na pociągi dla singapurskiego metra

| Gospodarka Silniki i napędy

Alstom podpisał z Zarządem Transportu Lądowego (LTA) w Singapurze umowę na dostarczenie sześciu dodatkowych pociągów Metropolis (36 wagonów metra) oraz 11 dodatkowych pociągów (33 wagony metra) dla przedłużenia linii North East Line (NEL) i Circle Line (CCL). Wszystkie 69 wagonów Metropolis zostanie wyprodukowanych w zakładzie Alstom w Barcelonie. Wartość kontraktu wynosi około 150 mln euro.

Alstom podpisał kolejny kontrakt na pociągi dla singapurskiego metra

W Singapurze kursuje już ponad 100 pociągów Metropolis (450 wagonów metra) obsługujących dwie linie - Circle Line o długości 35,5 km oraz North East Line o długości 20 km. Linia Circle Line oparta jest na systemie w pełni zaprojektowanym i wyprodukowanym przez konsorcjum Alstom i lokalnych przedsiębiorstw. Na linii North East Line pracuje zainstalowany przez Alstoma system sygnalizacji Urbalis, który będzie również działał na powstającej linii Thomson & East Coast Line. Firma zapewnia szkolenia w zakresie konserwacji użytkowanych składów oraz dostarcza części zamienne.

Oferowane przez Alstom składy Metropolis dostępne są zarówno w wersji bezobsługowej, jak i obsługiwanej przez maszynistę. Na świecie od 1998 roku 25 miast zamówiło 5500 wagonów Metropolis.

źródło: Alstom

Zobacz również