Alstom Konstal otrzymał wyróżnienie "Zasłużony dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej"

| Gospodarka Aktualności

Alstom Konstal otrzymał prestiżowe wyróżnienie "Zasłużony dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej" za swój aktywny udział w modernizacji polskiego sektora transportowego, w szczególności za zaangażowanie w rozwój polskiego kolejnictwa. Dyplom i statuetkę w imieniu firmy odebrał Radosław Banach, dyrektor zarządzający Alstom Konstal.

Alstom Konstal otrzymał wyróżnienie "Zasłużony dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej"

Współpraca pomiędzy Politechniką Śląską a firmą Alstom Konstal doprowadziła do zawarcia w 2014 r. umowy partnerskiej. Od tego czasu Alstom aktywnie uczestniczy w procesie kształcenia studentów na Wydziale Transportu, poprzez udział w opracowaniu programu kształcenia dla kierunku Transport Kolejowy, prowadzenie zajęć oraz organizowanie wyjazdów studentów do zakładu w Chorzowie. W zakładzie w Chorzowie odbywają się również praktyki.

Partnerstwo zostanie ponownie przedłużone w grudniu bieżącego roku, kiedy Alstom obejmie pełnym patronatem salę projektowania 3D. Będzie ona pomocna w przygotowaniu potencjalnych pracowników do sprawnego rozpoczęcia pracy.

Od momentu przejęcia spółki Konstal w 1997 r., będącej najstarszym w Polsce producentem urządzeń kolejowych, Alstom rozpoczął realizację największego w historii programu rozwoju tej firmy. Alstom dostosował fabrykę do światowych standardów produkcyjnych i poszerzył jej możliwości produkcyjne.

Obecnie fabryka Alstomu w Chorzowie jest uważana za jedną z wiodących fabryk taboru w Grupie. Dostarcza produkty spełniające najwyższe światowe standard w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Zakład produkcyjny w Chorzowie stał się centrum kompetencyjnym Grupy Alstom i rozwija swoją ekspercką działalność w ramach Centrum Inżynieryjnego.

źródło: Alstom