Alstom dostarczy dla hamburskiego metra pociągi za 186 mln euro

| Gospodarka Aktualności

Konsorcjum, które tworzą firmy Alstom i Bombardier Transportation, dostarczy dla Hamburger Hochbahn AG 32 pociągi metra typu DT5, za łączną kwotę 186 mln euro. Alstom dostarczy części mechaniczne, wózki i system mechanicznego hamowania, natomiast Bombardier będzie odpowiedzialny za sprzęt elektryczny, system informacji pasażerskiej oraz system kontroli pojazdu. Realizacja kontraktu przyniesie Alstomowi ponad 100 mln euro.

Alstom dostarczy dla hamburskiego metra pociągi za 186 mln euro

Pociągi powstawać będą w zakładzie Alstomu w Salzgitter, w Dolnej Saksonii. Kolejne składy mają być przekazywane do użytku od stycznia 2021 r. Łącznie z najnowszym zamówieniem Alstom dostarczy do Hamburga 163 pojazdy DT5. Pierwsze pojawiły się w Hamburgu jesienią 2012 r. W przeszłości Alstom przekazał hamburskiemu metru składy DT2, DT3 i DT4 - w sumie 462 pociągi.

Każdy pojazd DT5 ma 40 metrów długości i 3 wagony, w których znajduje się 96 miejsc siedzących i 240 miejsc stojących oraz dwa dodatkowe miejsca na wózki inwalidzkie. Składy DT5 wyposażone są w klimatyzację, system informacji pasażerskiej i monitoring.

źródło: ConTrust Communication