Alstom podpisał kontrakty warte 116 mln euro

Firma Alstom otrzymała dwa zamówienia na dostawę 25 pociągów regionalnych Coradia Lint do południowych Niemiec. Przewoźnik DB Regio Bayern zamówił 20 pociągów o łącznej wartości 93 mln euro, a Hohenzollerische Landesbahn AG (HzL) pięć dodatkowych pociągów, o łącznej wartości 23 mln euro. Wszystkie spalinowe zespoły trakcyjne (DMUs) Coradia Lint zostaną wyprodukowane w Salzgitter w Niemczech - największej fabryce Alstoma na świecie.

Posłuchaj
00:00

Składy zamówione przez DB Regio będą obsługiwały sieć "Dieselnetz Ulm" wraz z trasami Ulm-Memmingen(-Buxheim), Ulm-Weissenhornand oraz (Ulm-)-Günzburg-Mindelheim. 15 pociągów będzie dostarczonych jesienią 2020 roku, natomiast pozostałych pięć jesienią 2022 roku. DB Regio zamówiło dwa różne rodzaje pociągów, które można łączyć dla zwiększenia elastyczności operacyjnej. Tabor, na który składa się osiem pociągów Coradia Lint 41 oferujących 125 miejsc siedzących oraz 12 pociągów Coradia Lint 54 oferujących 150 miejsc siedzących, można szybko przystosować do oczekiwanej liczby pasażerów oraz różnych tras.

Pięć pociągów Coradia Lint 54 zamówionych przez HzL do obsługi sieci Bodenseegürtelbahn w Badenii-Wirtembergii to maszyny identyczne z taborem zamówionym przez HzL w ubiegłym roku do obsługi sieci "Ulmer Stern". Zostaną one dostarczone wraz z głównym taborem w czerwcu 2019 roku.

Charakteryzujące się niskim zużyciem paliwa składy osiągają maksymalną prędkość 140 km/h przy wysokich wartościach przyspieszenia. Te dwumodułowe pociągi posiadają wejście na wysokości 620 mm, oferują 150 miejsc siedzących oraz 18 miejsc na rowery. Wszystkie pociągi są wyposażone w sieć WLAN, system rozrywki i informacji pasażerskiej ze statycznymi i dynamicznymi monitorami informacyjnymi oraz nadzór wideo.

Pociągi Coradia Lint, produkowane przez firmę Alstom od 2000 roku, obsługują ponad 30 sieci w Niemczech, Europie i Kanadzie. Oferują najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa, poziomu hałasu i emisji CO2. Dotychczas sprzedano ponad 2800 pociągów z rodziny Coradia, a około 2300 jest obecnie w użyciu w Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Szwecji i Kanadzie.

źródło: Alstom

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Alstom podpisał kolejny kontrakt na pociągi dla singapurskiego metra
Alstom zmodernizuje Elektrownię Turów
Alstom ukarany grzywną 772 mln USD
Alstom realizuje dla EDF zabezpieczenie antykorozyjne parowników
Brytyjczycy oskarżają Alstom o korupcję
Energetyczne aktywa Alstomu przejmie General Electric
Firmy Alstom, IGE+XAO i Safran tworzą w Tuluzie Międzynarodowe Centrum Doskonałości
Firmy Alstom i Italo podpisały nowy kontrakt na dostawę pociągów Pendolino
Siemens i Alstom blisko połączenia oddziałów kolejowych
Alstom Konstal otrzymał wyróżnienie "Zasłużony dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej"
Polskie Pendolino pokonało już 30 mln km
Alstom dostarczy dla hamburskiego metra pociągi za 186 mln euro

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów