W przyszłorocznym kalendarzu pojawią się nowe targi - Assembly Go

| Gospodarka Aktualności

W przyszłym roku, w krakowskim Expo odbędzie się pierwsza edycja targów branży montażowej - Assembly Go. First European Show. Wydarzenie to zaplanowano na dwa dni - 24 i 25 listopada 2020. Będzie ono okazją do poznania najnowszych technik wspierających rozwój branży montażowej - montażu rozumianego przede wszystkim jako kluczowy element procesu produkcyjnego - wymianę wiedzy i doświadczeń z przedstawicielami środowiska, a także nawiązania relacji biznesowych.

W przyszłorocznym kalendarzu pojawią się nowe targi - Assembly Go

To pierwsze targi w całości poświęcone jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi związanej z wieloma branżami przemysłowymi - jedyne wydarzenie w Polsce całkowicie poświęcone zagadnieniom montażu przemysłowego, obejmujące wszystkie aspekty, z jakimi spotykają się zakłady produkcyjne: obróbkę, montaż, obsługę maszyn, dozowanie i wiele innych. To duże wyzwanie nie tylko dla organizatorów, ale również dla przyszłych wystawców.

- Do tej pory byli oni częścią targów łączących różnych ekspertów i firmy z pokrewnych dziedzin. Tym razem będzie to szansa na zaprezentowanie pełnego spektrum oferowanych możliwości, ponieważ Assembly Go jest skierowane do bardzo konkretnego odbiorcy, oczekującego specjalistycznej wiedzy i najwyższej jakości produktów i rozwiązań technologicznych - mówi Robert Pogorzelski, CEO Polskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Montażu, współorganizatora targów.

W latach 2013-2018 światowa sprzedaż automatyki przemysłowej zanotowała ponad dwukrotny wzrost. Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR) szacuje zwiększenie sprzedaży robotów produkowanych w Polsce na 15-20% rocznie. Pomimo niższego poziomu robotyzacji niż średnia w pozostałych krajach Unii Europejskiej (w Polsce na 10 tys. pracowników przypadają 42 roboty, natomiast średnia unijna to 114 robotów), lokalni przedsiębiorcy odpowiadający za konstrukcję maszyn mają szanse stać się istotnym graczem na międzynarodowym rynku.

Więcej informacji na stronie www.psiitm.org.

źródło: Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu