Trendy na rynku wózków widłowych

Rozwój handlu elektronicznego, rosnąca liczba zautomatyzowanych magazynów, wzrost kosztów pracy, braki pracowników i popularyzacja elektrycznych wózków widłowych napędzają popyt na tytułowe pojazdy. Z drugiej strony, coraz popularniejsze są układnice, a wózki widłowe z akumulatorami są drogie, co sprawia, że coraz więcej firm specjalizuje się w ich wynajmie.

Posłuchaj
00:00

Wypadkową tego będzie umiarkowany wzrost średniej wartości globalnego rynku wózków widłowych o prawie 7% rocznie aż do 2030 r., kiedy przekroczy 125 mld dolarów (wg Markets and Markets).

Najpopularniejsze będą pojazdy z napędem elektrycznym o udźwigu poniżej 2 ton, cenione za kompaktowość i niskie koszty eksploatacji, używane głównie wewnątrz budynków, szczególnie w ograniczonej przestrzeni. Najdynamiczniej będzie się z kolei rozwijać segment wózków autonomicznych, które pozwalają uniezależnić się od dostępności siły roboczej i zapewniają wysoki zwrot z inwestycji w ich zakup.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Rynek oprogramowania MRO w lotnictwie
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów