Powstało centrum danych dla Institut Cartogràfic i Geològic de Catalunya w Barcelonie

Institut Cartogràfic i Geològic de Catalunya (ICGC) w Barcelonie specjalizuje się w kartografii, geologii i geofizyce. Projekty ICGC oparte są na ogromnych ilościach danych cyfrowych. W zabytkowej siedzibie instytutu firmy Rittal i Abast utworzyły nowe centrum danych.

Posłuchaj
00:00

Jednostka badawcza ICGC od 1982 roku gromadzi i analizuje cenne informacje dotyczące trzęsień ziemi oraz lawin. Działanie instytutu obejmuje również przetwarzanie starych map regionu, ich dokumentowanie oraz udostępnianie. Jakiś czas temu zasoby ICGC całkowicie zdigitalizowano, decydując się na pracę wyłącznie w systemie cyfrowym.

Tworzenie nowego centrum danych ICGC

Zgodnie z potrzebami ICGC, nowe centrum danych miało powstać obok dotychczasowego, w dostępnych przestrzeniach zabytkowego budynku. Przebudowa miała być realizowana bez potrzeby przerywania bieżących prac jednostki badawczej. Ogłoszono publiczny przetarg, którego zwycięzcą została firma Abast, hiszpański partner Rittala.

Centrum zostało całkowicie przeprojektowane i zbudowane od podstaw z wykorzystaniem rozwiązań firmy Rittal. Obiekt ma powierzchnię 78 m² i jest rozwiązaniem typu "pomieszczenie w pomieszczeniu" spełniającym kryteria zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa, efektywności energetycznej i możliwości stałego nadzoru.

W efekcie powstało jedno z najnowocześniejszych centrów danych w klasyfikacji TIER III, zapewniające czas dostępności przekraczający 99,98%. Infrastruktura została zlokalizowana w 22 szafach z zastosowaniem w pełni modułowych rozwiązań. Konstrukcja zapewnia ochronę obszaru przed ogniem, wodą, gazami pożarowymi, pyłem, a także przed aktami wandalizmu. Uruchomiono również system alarmowy i rozwiązania z zakresu kontroli dostępu.

Niezawodną i bezprzerwową pracę centrum zapewniają dwa zasilacze awaryjne o mocy 100 kW. Istnieje także możliwość zainstalowania dodatkowego generatora prądu. Obiekt wykorzystuje system chłodzenia złożony z energooszczędnych wymienników ciepła powietrze-woda LCP (chłodzenie cieczą) umieszczonych między szafami. Optymalne wykorzystanie potencjału chłodniczego ma przynieść oszczędności energii szacowane na 140 MWh rocznie.

Źródło: Rittal - Friedhelm Loh Group

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Powiązane treści
By pracowało się lepiej – nowy 3-częściowy system pulpitowy CX i pulpit jednoczęściowy CX od Rittal
Otwarcie Rittal Application Center
Szafy i obudowy powinny zapewniać bezpieczeństwo, ale też możliwość montażu modułowego i elastycznej rozbudowy

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów