Otwarcie Rittal Application Center

| Gospodarka Aktualności

Firmy Rittal i Eplan otworzyły w Smolicach pod Strykowem nowoczesny obiekt Rittal Application Center. Placówka ma wspierać przedsiębiorstwa branżowe w cyfryzacji procesów projektowania oraz produkcji, w szczególności w obszarach szaf sterowniczych i rozdzielnic elektrycznych.

Otwarcie Rittal Application Center

Dostępne w centrum technologie dają możliwość tworzenia cyfrowych bliźniaków projektowanych urządzeń i systemów oraz symulowania i optymalizacji ich pracy przed fizycznym wykonaniem. Dzięki temu, zdaniem przedstawicieli Rittala, można skrócić czas projektowania nawet o połowę, a także istotnie zminimalizować ryzyko błędów i kosztownych poprawek.

Rittal Application Center zapewnia dostęp do zautomatyzowanych maszyn do obróbki obudów oraz innych systemów, a także oprogramowania. Korzystać można m.in. z RiPanel, EPLAN Smart Wiring oraz EPLAN eVIEW, a wraz z tym świadczona jest pomoc ekspercka, doradztwo i szkolenia.

Rittal Application Center, czyli jak cyfryzacja służy projektom

Planowanie i wykonanie związanych z różnego rodzaju technologiami projektów wymaga ogromnego nakładu czasu i pracy. Jak wynika z przeprowadzonych przez firmy Eplan i Rittal badań, na wyprodukowanie samej szafy sterowniczej przy wykorzystaniu tradycyjnej metody obróbki ręcznej, konieczne jest przeznaczenie około 58 godzin. Jednak okazuje się, że wszystkie elementy wspomnianego procesu można przeprowadzić nie tylko szybciej, ale też efektywniej i z zapewnieniem szeroko rozumianych oszczędności.

Osiąganie oczekiwanych rezultatów i dostrzeganie nowych ścieżek szybkiego rozwoju jest możliwe właśnie w Rittal Application Center (RAC). Drogę do niego rozpoczęło Rittal Innovation Center (RIC), gdzie zarówno nowym, jak i obecnym partnerom, prezentowane są najnowsze rozwiązania firm Rittal i Eplan.

Warsztat cyfrowej transformacji

W RAC główny nacisk położono na indywidualne wymagania klienta i procesy niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania przygotowanego przez niego projektu. Pomoc specjalistów nie oznacza jedynie merytorycznego wsparcia. To możliwość stworzenia cyfrowego bliźniaka dla każdego zaprezentowanego przez odwiedzających centrum elementu, dostęp do oprogramowania specjalistycznego Rittal oraz opracowanych przez Eplan rozwiązań inżynieryjnych.

Obserwacja z bliska zachodzących w digital twin odwzorowanych cyfrowo procesów, czy to w zakresie automatyzacji, produktu czy też produkcji, pozwala w krótkim czasie określić, czy obrana ścieżka rzeczywiście doprowadzi projekt do zamierzonego celu. W razie potrzeby jej skorygowania, korzystanie z modelu cyfrowego zamiast rzeczywistych materiałów pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów.

Dzięki modułowej ofercie realizowanej w ośrodku RAC, każdy z odwiedzających ma możliwość skorzystania z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i najlepszych narzędzi warsztatowych. Wsparcie obejmuje również doradztwo w zakresie zaopatrzenia, logistyki, a także działań marketingowych.

RAC to miejsce, w którym połączenie wiedzy i praktyki obu firm wspiera działania w zakresie każdego - także ostatniego ogniwa łańcucha wartości - jakim jest eksploatacja. Dzięki Rittal Global Service zminimalizować można ryzyko pojawienia się ewentualnych przestojów, co również przełoży się na bardziej satysfakcjonującą, efektywną produkcję. Korzystając z kompleksowej pomocy ekspertów w RAC, można mieć pewność bezbłędnej konfiguracji wszystkich dobranych do realizowanego projektu produktów.

Rittal Application Center w Polsce

Jeszcze do niedawna eksperci Rittal udzielali wsparcia przedsiębiorcom w dziewięciu ośrodkach. Aby mieć możliwość skorzystania z najnowocześniejszych rozwiązań i odkrycia zalet procesu cyfrowej transformacji, konieczne było udanie się do jednego z centrów zlokalizowanych w Austrii, Belgii, Kanadzie, Czechach, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii lub USA. Teraz dostępem do technologii przyszłości mogą cieszyć się również przedsiębiorcy w Polsce.

Więcej informacji na stronie https://www.rittal.com/pl-pl/Services/Rittal-Application-Center.

źródło: Rittal