OMRON nawiązuje współpracę z Wiferion w zakresie bezprzewodowego ładowania AMR

Wspólne dążenie do zwiększenia wydajności autonomicznych robotów mobilnych (AMR) oraz wdrożenia nowych koncepcji aplikacyjnych zaowocowało certyfikacją technologii bezprzewodowego ładowania Wiferion dla robotów z serii LD firmy OMRON. Integratorzy i dystrybutorzy na całym świecie mogą teraz wdrażać to rozwiązanie w projektach z wykorzystaniem robotów serii LD, co zostało już z powodzeniem zaprezentowane przez firmę RAMP, należącą do Samuel Automation.

Posłuchaj
00:00

Efektywność w skali globalnej z OMRON

Technologia ładowania indukcyjnego Wiferion umożliwia szybkie ładowanie prądem o natężeniu do 60 A, co znacząco skraca przerwy na ładowanie AMRów, maksymalizując ich czas pracy i zwiększając produktywność systemów robotycznych. Bezkontaktowe ładowanie eliminuje również zużycie mechaniczne typowe dla tradycyjnych systemów ładowania stykowego, co sprawia, że system jest w pełni bezobsługowy.

Zwiększona produktywność dzięki bezkontaktowemu ładowaniu

Dzięki ładowaniu w trakcie pracy na wyznaczonych stacjach, systemy Wiferion automatycznie doładowują AMR-y bez przerywania ich operacji. Jest to szczególnie istotne dla zaawansowanych systemów osprzętu, takich jak ramiona robotyczne czy przenośniki aktywne, które wymagają stabilnego zasilania.

Jednym z kluczowych atutów rozwiązania jest możliwość ładowania AMR-ów od spodu oraz integracja stacji ładujących bezpośrednio z powierzchnią magazynową. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla robotów wyposażonych w duże akcesoria, które uniemożliwiają boczne dokowanie. Nie ma konieczności odłączania wózków transportowych w celu ich ładowania offline.

Zasilanie AMR-ów w warunkach cleanroom

Produkty Wiferion uzyskały certyfikację klasy ISO 4 przyznaną przez Instytut Fraunhofera ds. Inżynierii Produkcji i Automatyzacji (IPA). Oznacza to możliwość bezpiecznego użytkowania autonomicznych robotów transportowych w pomieszczeniach czystych. Bezkontaktowe ładowanie eliminuje konieczność stosowania mechanicznych połączeń, co minimalizuje powstawanie cząstek zanieczyszczających i zapewnia sterylność otoczenia.

- Technologia bezprzewodowego ładowania Wiferion stanowi doskonałe uzupełnienie naszej funkcji ładowania okazjonalnego dostępnej w systemie FLOW 4.0.3 i nowszych. Umożliwia to naszym integratorom i klientom wdrażanie certyfikowanego rozwiązania idealnie dostosowanego do wymagających branż, takich jak motoryzacja, elektronika cyfrowa i produkcja półprzewodników, a także do zastosowań w pomieszczeniach cleanroom. - powiedział Kyle Hable, Group Product Manager, Mobile Robotics w OMRON.

Interoperacyjność – klucz do efektywnej automatyzacji

Globalna implementacja technologii Wiferion podkreśla znaczenie interoperacyjności w nowoczesnych systemach automatyzacji. Wraz ze wzrostem liczby flot składających się z różnych typów autonomicznych robotów mobilnych i systemów AGV, firmy stają przed wyzwaniem standaryzacji infrastruktury ładowania.

Wprowadzenie technologii indukcyjnego ładowania przez Wiferion i OMRON jest kluczowym krokiem w kierunku ujednolicenia systemów energetycznych w automatyce przemysłowej.

Globalne wdrożenie technologii Wiferion dla serii LD

Dzięki globalnej ekspansji technologii Wiferion dla robotów z serii LD, OMRON realizuje kompleksowe podejście do standaryzacji procesów zasilania i automatyzacji, dążąc do zwiększenia efektywności transportu materiałów AMR. Ujednolicenie infrastruktury ładowania nie tylko upraszcza obsługę i skalowanie mieszanych flot, ale także minimalizuje przestrzeń potrzebną na strefy ładowania.

- Wprowadzając technologię bezprzewodowego ładowania, otwieramy nową erę interoperacyjności AMR. Naszym celem jest stworzenie uniwersalnej strategii ładowania dla wszystkich mobilnych robotów OMRON.  Inicjatywa ta ma na celu wzmocnienie pozycji naszych klientów poprzez wyeliminowanie uzależnienia od dostawcy, zmniejszenie zależności od zastrzeżonej i kosztownej infrastruktury ładowania oraz wspieranie większej elastyczności operacyjnej - powiedział Kyle Hable.

Źródło: Wiferion

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
LG przejmuje Bear Robotics
Roboty
Nowa era personalizacji: robot odręcznie pisze kartki dzięki technologii igus
Roboty
Minirobot do wirtualnych biopsji i wewnętrznych skanów 3D
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów