Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT

Podczas targów Hannover Messe 2025 firma Pepperl+Fuchs, we współpracy z Bosch Digital Twin Industries oraz Syntax, zaprezentowała zaawansowany Digital Twin Starter Kit – zestaw startowy cyfrowego bliźniaka. Został on zaprojektowany z myślą o łatwej integracji z Przemysłowym Internetem Rzeczy (IIoT), umożliwiając natychmiastową transformację cyfrową zakładów przemysłowych przy zachowaniu maksymalnej elastyczności i skalowalności w zakresie analityki danych.

Posłuchaj
00:00

Transformacja cyfrowa przemysłu dzięki cyfrowym bliźniakom i IIoT

W trakcie targów Hannover Messe 2025, partnerzy zaprezentowali wspólne rozwiązanie, które w przystępny sposób demonstrowało, jak dane pochodzące z czujników i procesów technologicznych na poziomie obiektowym mogą być agregowane i przesyłane do uznanych platform chmurowych, takich jak AWS czy Microsoft Azure.

Prezentowany na targach model oparty na zestawie Digital Twin Starter Kit symulował rzeczywiste zastosowanie przemysłowe. W jego skład wchodzą wydajne czujniki procesowe, moduł IO-Link master, bezwentylatorowy komputer przemysłowy typu embedded oraz wszystkie inne komponenty niezbędne do płynnej integracji sprzętu.

Czujniki procesowe i IO-Link w predykcyjnym utrzymaniu ruchu

Moduł IO-Link master pełni funkcję interfejsu pomiędzy czujnikami a komputerem embedded, odpowiedzialnym za wstępne przetwarzanie i agregację danych z poziomu obiektowego. Informacje te trafiają następnie na platformę Bosch Digital Twin, znaną również jako Intelligence Core. Dzięki symulowanemu modelowi, zintegrowane inteligentne rozwiązanie Intelligent Asset Performance Management (IAPM) analizuje dane w czasie rzeczywistym.

Zastosowanie algorytmów uczenia maszynowego (ML) i sztucznej inteligencji (AI) umożliwia m.in. przewidywanie potencjalnych awarii, optymalizację harmonogramów konserwacji oraz rekomendowanie działań zapobiegawczych. Dzięki temu możliwe jest wczesne reagowanie i utrzymanie ciągłości pracy zakładu produkcyjnego bez nieplanowanych przestojów.

Otwarte platformy IIoT i skalowalne rozwiązania dla przemysłu

Zestaw startowy automatycznie konfiguruje się po podłączeniu do internetu i zasilania. Otwartość platformy oraz wykorzystanie otwartych standardów komunikacyjnych gwarantują maksymalną elastyczność oraz możliwość indywidualnego skalowania rozwiązania – dostosowanego do potrzeb konkretnego zakładu.

Źródło: Industrial Automation

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Aktualności
OMRON otworzył nowoczesne Centrum Automatyzacji w Stuttgarcie – nowy etap w rozwoju Przemysłu 4.0
Powiązane treści
Rockwell Automation zaprezentuje Emulate3D Factory Test na targach Hannover Messe 2025
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Innowacyjna technologia rewolucjonizuje pomiary 3D
Pepperl+Fuchs: Wdrażanie technologii Przemysłu 4.0 pozwala na zwiększanie konkurencyjności przedsiębiorstw na rynku

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów