Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025

Podczas targów Automate 2025 w Detroit Universal Robots i Mobile Industrial Robots pokażą kompleksowe rozwiązania automatyzacji dla branży motoryzacyjnej, produkcji elektroniki i logistyki, integrując sztuczną inteligencję w robotyce współpracującej i mobilnej.

Posłuchaj
00:00

Kompleksowe podejście do automatyzacji procesów przemysłowych

Universal Robots i Mobile Industrial Robots, spółki należące do Teradyne Robotics, przygotowują największą ekspozycję podczas targów Automate 2025. Na wspólnych stoiskach zaprezentują, jak kompleksowo wspierają automatyzację procesów w branży motoryzacyjnej, elektronicznej oraz logistycznej.

– Nasza wspólna obecność jest wyrazistym przykładem, jak Teradyne Robotics odpowiada na pełne spektrum potrzeb automatyzacji w różnych branżach – mówi Ujjwal Kumar, prezes grupy Teradyne Robotics. – Prezentowane aplikacje w sektorach motoryzacyjnym, elektronicznym i logistycznym podkreślają nasze całościowe podejście do automatyzacji, które pozwala przedsiębiorstwom optymalizować cały proces produkcyjny – od obsługi komponentów aż po finalną paletyzację – dodaje Kumar.

Strefa Motoryzacyjna: lakierowanie w strefie EX

W Strefie Motoryzacyjnej zostanie zaprezentowany kompletny przepływ produkcji, wykorzystujący ten sam typ elementu motoryzacyjnego w różnych aplikacjach. AI Automation zademonstruje proces lakierowania za pomocą nowego cobota UR z certyfikatem ATEX (do pracy w strefach zagrożonych wybuchem). Mission Design zaprezentuje aplikacje dozowania, a 3D Infotech przedstawi proces kontroli jakości przy użyciu cobota UR oraz nowego zestawu narzędzi UR AI Accelerator, badając element zmontowany wcześniej przez Mission Design, co podkreśli zaawansowane możliwości percepcyjne. Na koniec firma Robotiq zaprezentuje proces paletyzacji zapakowanego komponentu.

Strefa Produkcji Elektroniki: premiera funkcji OptiMove

W Strefie Elektroniki Adaptive Robotics zademonstruje lutowanie komponentów elektronicznych z wykorzystaniem cobotów UR. Obok tego odbędzie się prezentacja nowego algorytmu sterowania ruchem OptiMove, który dynamicznie optymalizuje prędkość i przyspieszenie w ramach ograniczeń sprzętowych, zapewniając płynniejsze ruchy cobota, redukcję drgań oraz krótsze czasy cykli produkcyjnych.

Nowy zestaw narzędzi UR AI Accelerator – opracowany we współpracy z NVIDIA – zostanie wykorzystany w tej strefie m.in. w rozwiązaniu do obsługi maszyn od Flexxbotics, poprawiającym lokalizację detali, a także w innowacyjnym pokazie szkolenia cobota autorstwa Acumino, polegającym na złożonej automatyzacji montażu komponentów elektronicznych.

– Uczestnicy Automate 2025 zobaczą realną moc naszego AI Accelerator – mówi Anders Billesø Beck, wiceprezes ds. technologii w Universal Robots. – Dla deweloperów jest to gotowa platforma sprzętowo-programowa, która znacząco skraca czas wdrożenia i minimalizuje ryzyko przy tworzeniu aplikacji opartych na sztucznej inteligencji. Natomiast dla użytkowników końcowych oznacza to łatwiejsze programowanie, krótszy czas obliczeń i możliwość automatyzacji zadań, które wcześniej były trudne lub wręcz niemożliwe do zrealizowania.

Strefa Logistyki i Obsługi Materiałów: kompleksowe rozwiązania end-to-end

Strefa Logistyki i Obsługi Materiałów przedstawi połączone możliwości UR i MiR w dostarczaniu w pełni zintegrowanych autonomicznych rozwiązań intralogistycznych, teraz dodatkowo wspieranych technologią sztucznej inteligencji i bibliotekami przyspieszonego obliczania NVIDIA.

MiR zaprezentuje autonomiczny wózek paletowy MiR1200, który umożliwia transport palet w magazynach i zakładach produkcyjnych dzięki systemom percepcyjnym opartym na AI, zapewniającym niezawodne rozpoznawanie palet – nawet tych uszkodzonych lub nieprawidłowo załadowanych. Wózek będzie współpracował z MC600 – nowym mobilnym cobotem, który łączy cobota UR20 z autonomiczną platformą mobilną MiR600, oferując zwiększony udźwig i zasięg. To zintegrowane rozwiązanie MC600, nagrodzone prestiżową nagrodą RBR50, zaprezentuje proces paletyzacji i depaletyzacji w interakcji z MiR1200.

Źródło: Universal Robots

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Locus Robotics przekracza 5 miliardów operacji picking – przełom w automatyzacji magazynów
Aktualności
VEGA po raz pierwszy na targach PLASTPOL
Bezpieczeństwo
ctrlX OS firmy Bosch Rexroth: gotowy na ustawę o odporności cybernetycznej
Silniki i napędy
Jak firma rodzinna stała się globalną - 60 lat NORD Drivesystems
Aktualności
Drony w rolnictwie
Przemysł 4.0
Data Portal od Endress+Hauser – chmurowe rozwiązanie do monitoringu i analizy procesów produkcyjnych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów