Optymalizacja i wykorzystanie zaawansowanych technologii ma na celu podniesienie efektywności operacyjnej, jak i redukcji kosztów. Przykładem jest m.in. wdrożenie systemu Lean Manufacturing w Toyocie - rewolucjonizującego logistykę, automatyzacja magazynów w Amazonie z wykorzystaniem robotyki i sztucznej inteligencji, czy japońska filozofia ciągłego doskonalenia Kaizen w Hondzie, jak i powszechna cyfryzacja dokumentów, która wpisała się już w standardy biznesu. Wszystko to łączy wspólny cel - dążenie do sprawnego zarządzania produkcją oraz zwiększanie jej efektywności przy wykorzystaniu cyfryzacji i automatyzacji, a także AI. Sprawne projektowanie i prefabrykacja szaf sterowniczych jest w tym aspekcie szczególnie ważna, stanowiąc ważny element codziennej pracy firm integratorskich wspierających rozwój wszystkich gałęzi przemysłu.

Druga edycja konferencji SEAP dedykowana jest procesom projektowania oraz prefabrykacji szaf sterowniczych. Ma na celu dostarczenie praktycznej wiedzy, innowacyjnych rozwiązań, nowych narzędzi i najnowszych technologii, które realnie przekładają się na zwiększenie produktywności, skrócenie czasu realizacji projektów i optymalizację kosztów. To wyjątkowa okazja dla inżynierów, projektantów, menedżerów produkcji i wszystkich profesjonalistów związanych z branżą prefabrykacji, aby poszerzyć swoją wiedzę, poznać sprawdzone metody na usprawnienie swoich procesów jak i najnowsze narzędzia dedykowane dla branży.


Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w prefabrykacji szaf sterowniczych oraz poznać innowacyjne produkty optymalizujące przestrzeń w szafach. Eksperci podzielą się wiedzą na temat cyfryzacji danych i jej praktycznego wykorzystania - m.in. w automatyzacji procesów, eliminacji błędów i zwiększenia produkcji. Ponadto, uczestnicy poznają możliwe optymalizacje projektowo-montażowe, które pozwalają na skrócenie czasu realizacji projektów.
Konferencja SEAP umożliwia wymianę doświadczeń i nawiązania kontaktów z czołowymi ekspertami i praktykami z branży automatyki przemysłowej i budowy szaf sterowniczych. Dodatkowym atutem będzie możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego Phoenix Contact Wielkopolska.
W programie konferencji SEAP m.in.:
- cyfryzacja danych i jej wpływ na zwiększenie produktywności,
- inteligentna inżynieria i produkcja,
- innowacyjne produkty wiodące przy produkcji szaf sterowniczych,
- sposoby zwiększenia efektywności w procesie budowy szaf sterowniczych,
- warsztaty praktyczne.
Udział w konferencji jest bezpłatny w ramach wariantu podstawowego - wystarczy rejestracja.
Źródło: Phoenix Contact
Więcej na www.phoenixcontact.com