Nowy prezes Mitutoyo Europe i nowy plan rozwoju

Niedawno mianowany prezes Mitutoyo Europe - Ray Penny - jest pierwszym od 57 lat nie-Japończykiem na tym stanowisku. Zmiana kierownictwa ma być początkiem nowej ery z odświeżoną strategią rozwoju i kontynuacji sukcesów na rynku metrologii.

Posłuchaj
00:00

Mitutoyo Corporation, z siedzibą główną w Japonii, to uznana firma w dziedzinie metrologii. Zdobyła pozycję światowego lidera dzięki zaawansowanym rozwiązaniom pomiarowym oferowanym dla różnych gałęzi przemysłu. Na rynku europejskim Mitutoyo to znaczący gracz, który zbudował silną sieć oddziałów, biur sprzedaży i centrów serwisowych na całym kontynencie, zapewniając bezproblemową obsługę klientów z różnych sektorów.

Ray Penny dopiero niedawno objął funkcję prezesa Mitutoyo Europe, ale nie jest nowicjuszem w firmie. Karierę rozpoczął w 1986 r. jako technik serwisowy w Wielkiej Brytanii, a następnie obejmował kolejne stanowiska w serwisie terenowym oraz w działach sprzedaży i wsparcia technicznego, ostatecznie awansując na stanowisko menedżera ds. sprzedaży eksportowej w Wielkiej Brytanii. W 2017 r. został dyrektorem zarządzającym Mitutoyo UK oraz członkiem zarządu Mitutoyo Europe. Obecnie jako prezes Mitutoyo Europe odpowiada za działalność firmy w całym regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Rozszerzenie zakresu odpowiedzialności Raya Penny'ego na całą Europę oznacza konieczność zrozumienia różnic kulturowych w sposobie pracy w poszczególnych krajach — zarówno wewnątrz organizacji, jak i w kontaktach z klientami oraz siecią dealerów.

- Nie zamierzam wprowadzać rewolucyjnych zmian, bo jesteśmy bardzo dobrze prosperującą firmą, ale nasze biuro główne w Japonii oczekuje, że europejska struktura będzie działać lokalnie, szybko i elastycznie, dostosowując się do dynamicznych zmian na tym rynku - podkreśla Ray Penny.

To jedno z głównych założeń aktualnego średnioterminowego planu zarządzania Mitutoyo Europe na lata 2024–2029, który wpisuje się w globalną strategię „Vision 100”. Jej realizacja przypada na rok 2034, czyli na setną rocznicę powstania firmy. Cel „Vision 100” jest jasno określony: utrzymanie przewodnictwa w kształtowaniu przyszłości metrologii.

Zorientowanie Mitutoyo na rynek

Istnieją istotne różnice między rynkami metrologii w Japonii i Europie. Choć oba obsługują wszystkie sektory przemysłu, to na przykład branża półprzewodników jest znacznie bardziej rozwinięta w Japonii, natomiast w Europie silną pozycję ma przemysł lotniczy i sektor medyczny. Mitutoyo oferuje szerokie portfolio rozwiązań – od narzędzi ręcznych, po najnowocześniejsze współrzędnościowe maszyny pomiarowe oraz systemy optyczne, wizyjne i pomiaru kształtu, a także rozwiązania pośrednie. Nowy prezes wskazał automatyzację jako jeden z priorytetowych obszarów zainteresowania firmy.

Ważne jest również, by nie zapominać o tradycyjnych sektorach, które także się zmieniają. Otwarcie naszego centrum badawczo-rozwojowego dla sektora półprzewodników (Semiconductor Competence Centre) w Veenendaal, w Holandii, to duży krok naprzód, ale nie możemy tracić z oczu zmieniających się potrzeb naszych kluczowych branż - mówi Ray Penny.

Ważnym obszarem rozwoju w Europie jest działalność OEM Mitutoyo, w ramach której firma dostarcza swoje rozwiązania do bezproblemowej integracji z wyrobami innych producentów. Dostarczanie producentom OEM soczewek lub czujników Mitutoyo pozwala skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek oraz ograniczyć koszty i wyzwania związane z produkcją we własnym zakresie. Firma mocno koncentrowała się na tym segmencie w ciągu ostatnich dwóch lat, notując już pierwsze pozytywne sygnały i znaczące sukcesy.

Europa już dziś stanowi istotną część globalnych przychodów Mitutoyo, a nowy prezes jest przekonany, że dalszy rozwój w regionie EMEA jest w zasięgu ręki.

Źródło: Mitutoyo Europe

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek technologii kucia metali
Pomiary
Odczyt kodów kreskowych z dokładnością 99,995%
Bezpieczeństwo
Urządzenia iskrobezpieczne coraz potrzebniejsze
Roboty
Roboty do uprawy w pomieszczeniach
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory
Roboty
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów