Wtorek, 10 września 2019

Energetab 2019. Przewodnik targowy

W połowie września, a dokładniej od 17 do 19 odbędą się największe w kraju targi urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. Będzie to 32. edycja Energetabu i - podobnie jak w latach poprzednich - wystawa będzie okazała pod względem liczby oraz różnorodności wystawiających się firm. Również tradycyjnie będzie ona obejmowała namioty wystawiennicze, halę i liczne tereny otwarte, na których prezentowane będą eksponaty wielkogabarytowe. Zapraszamy do lektury przewodnika.

Energetab 2019. Przewodnik targowy

WYSTAWA TARGOWA

Jako że energetyka jest obszerną tematycznie branżą, również lista prezentowanych na targach eksponatów i usług jest bardzo długa. Obejmuje ona urządzenia wysokich, średnich i niskich napięć, transformatory, silniki, generatory i agregaty prądotwórcze oraz odnawialne źródła energii. Do tego dochodzą produkty z zakresu transmisji energii (kable, przewody), osprzęt sieciowy i instalacyjny, a także słupy oraz źródła światła, podnośniki i specjalistyczne pojazdy, które tworzą specyficzny klimat wrześniowej wystawy. Ponieważ pojęcie „energetyka” wykracza dzisiaj sporo poza generowanie i transmisję prądu elektrycznego, pod Szyndzielnią wystawiają się również dostawcy m.in. automatyki, urządzeń sterowania i pomiarów czy rozwiązań informatycznych.

Na tegorocznych targach będzie około 700 wystawców, wśród których będą zarówno międzynarodowe korporacje, jak też sporo średniej wielkości i mniejszych firm krajowych oraz zagranicznych. Patrząc na bieżącą mapę wystawy i te z poprzednich lat, można stwierdzić, że będą to w znakomitej części te same firmy, co zawsze. Listę podmiotów, które mogą być szczególnie interesujące dla automatyków, publikujemy w tabeli.

Warto dodać, że prezes Urzędu Patentowego uznał targi Energetab 2019 za „wystawę publiczną”, co w przypadku wystawiania na niej wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego daje pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego lub prawa z rejestracji.

CO OPRÓCZ STOISK WYSTAWOWYCH?

Podobnie jak w latach poprzednich również tym razem targom towarzyszyć będą konferencje organizowane przez izby i stowarzyszenia. Takimi będą m.in.: konferencja dotycząca jakości dostaw wyrobów i robót w procesach realizacji inwestycji sieciowych oraz debata poświęcona transformacji energetycznej w Polsce. Odbędą się też warsztaty PTPiREE oraz seminaria promocyjne wystawców. Jako że w tym roku przypada 100-lecie działalności Stowarzyszenia Elektryków Polskich, bielsko-bialski oddział SEP zorganizuje okolicznościową konferencję. Na wystawie zostaną również ogłoszone wyniki konkursu na szczególnie wyróżniające się produkty i będą przyznane nagrody oraz wyróżnienia.

Mapa dojazdu na targi

 

JESTEŚMY NA WYSTAWIE

W tabelach prezentujemy skróconą listę wystawców i wydarzeń, w zapowiedzi znajdują się też mapy targów oraz prezentacje wystawców. Polecamy również odwiedziny naszej strony internetowej (www.automatykaB2B.pl) oraz strony organizatora (www.energetab. pl). Odwiedzających Energetab zapraszamy do wstąpienia do redakcyjnego stoiska magazynów „APA”, „Elektronik” i „Elektronika Praktyczna”, które jest zlokalizowane na dolnej kondygnacji hali A (stoisko A-37).