SCHUNK kompetentnym partnerem w branży opakowaniowej

| Prezentacje firmowe Artykuły

W przemyśle opakowaniowym pojawiają się wciąż nowe wymogi odnośnie o szybkości, elastyczności i efektywności produkcji przy równoczesnym spełnieniu wysokich standardów higieny. Coraz częściej liczą się też kompleksowe rozwiązania dające możliwość szybkiej adaptacji opakowań do zmieniających się cech produktów. Ofertę automatyzacji pozwalającą a sprostanie tym wymogom przedstawia firma SCHUNK.

SCHUNK kompetentnym partnerem w branży opakowaniowej

W celu zwiększania poziomu produkcji przy równoczesnym ograniczaniu kosztów potrzebne jest stopniowe usprawnianie procesów produkcyjnych i manipulacyjnych. Bazując na ponaddwudziestoletnim doświadczeniu w dziedzinie automatyki, SCHUNK oferuje klientom szeroki wachlarz rozwiązań dla opakowań bezpośrednich i pośrednich, standardowych oraz opracowanych na indywidualne zapotrzebowanie klienta. SCHUNK jest obecny w branży jako dostawca komponentów i rozwiązań zapewniających szybkość, precyzję i krótkie czasy instalacji.

SZEROKIE SPEKTRUM ZASTOSOWAŃ

Krótsze cykle produkcji, szersza paleta wyrobów i rozwiązania specjalne - przemysł opakowaniowy może spełnić wysokie oczekiwania klientów tylko dzięki zastosowaniu elastycznych linii pakujących. W tego typu rozwiązaniach decydującą rolę pełnią jednostki chwytające i liniowe oraz rozwiązania manipulacyjne. Ich funkcjonalność, efektywność i kompatybilność pozwalają ograniczyć koszty produkcji dzięki zwiększeniu prędkości i ułatwieniu obsługi. Firma SCHUNK oferuje optymalne rozwiązania zadań automatyzacji procesu pakowania w różnych gałęziach przemysłu. Opracowane przez jej specjalistów jednostki chwytające spełniają najwyższe standardy higieny i są zbudowane z materiałów odpornych nawet na bardzo agresywne środki czyszczące. W ofercie znajdują się modułowe systemy obrotowe i liniowe oraz osprzęt umożliwiający mechaniczne, sensoryczne i energetyczne łączenie urządzeń manipulacyjnych i robotów.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Firma SCHUNK jest partnerem technologicznym najróżniejszych branż. W swojej działalności kładzie szczególny nacisk na bezpośredni kontakt i profesjonalną obsługę, zorientowaną na indywidualne potrzeby klientów. Zapewnia doradztwo kompetentnego i doświadczonego zespołu techników i inżynierów.

PRZYKŁADY ROZWIĄZAŃ

Zadanie 1: Optymalizacja procesu przez efektywny i elastyczny montaż końcowy kaniul dożylnych
Zadanie 1:

Optymalizacja procesu przez efektywny i elastyczny montaż końcowy kaniul dożylnych z zaworem iniekcyjnym oraz minimalizacja czasów przezbrojenia przy 78 wariantach produktów.

Rozwiązanie SCHUNK

Jednostka chwytająca z dwupalcowym serwoelektrycznym chwytakiem równoległym ze zintegrowanymi połączeniami mechanicznymi i elementami uzupełniającymi, przystosowanymi do konkretnego detalu. W tym przypadku są to indywidualnie uformowane szczęki nasadowe, pewnie i precyzyjnie mocujące igły w określonym zakresie tolerancji. Zainstalowane oprogramowanie umożliwia określanie pozycji i siły zacisku chwytaka.

Technologia SCHUNK dla elastycznych rozwiązań automatyzacji:

- precyzyjny chwyt i mocowanie bez deformacji przedmiotu,

- duże możliwości zmiany skoku przy różnych rodzajach przedmiotów transportowanych,

- krótki czas przezbrojenia całego systemu do innego rodzaju produktu.

Zadanie 2: Przenoszenie rolek powlekanego aluminium papieru do pakowania czekolady
Zadanie 2:

Dwie jednostki chwytające do przenoszenia rolek powlekanego aluminium papieru do pakowania czekolady.

Rozwiązanie SCHUNK

Firma SCHUNK opracowała komponenty do adaptacji dwóch robotów paletyzujących, w których skład wchodzą 3 trójpalcowe chwytaki uniwersalne i odpowiednie komponenty pneumatyczne. Aby zdjąć z palety lub maszyny do cięcia ważącą 50kg rolkę papieru, jednostka chwyta ją od środka zazębionymi szczękami nasadowymi. Następnie rolki są układane na liniach produkcyjnych do dalszej obróbki.

Technologia SCHUNK dla elastycznych rozwiązań automatyzacji:

- długa żywotność,

- minimalny nakład na konserwację.

Zadanie 3: Montaż różnych przyrządów piśmienniczych
Zadanie 3:

Trzy dodatkowe stopnie swobody dla elastycznego montażu różnych przyrządów piśmienniczych na manipulatorze trzyosiowym przy zachowaniu łatwości obsługi całego systemu.

Rozwiązanie SCHUNK

Cel został osiągnięty dzięki modyfikacji osi manualnej KOROMAT firmy SCHUNK. Zintegrowane przeprowadzenie mediów umożliwia bezprzewodowe doprowadzenie energii do modułów chwytających ostatniej osi. Dzięki kombinacji trzech osi liniowych i trzech osi obrotowych system jest w stanie efektywnie i szybko działać na dużej przestrzeni.

Technologia SCHUNK dla elastycznych rozwiązań automatyzacji:

- prosta integracja z istniejącymi systemami sterowania,

- KOROMAT jest elastycznym systemem, znajdującym zastosowanie w zakresie automatyki montażowej, maszyn pakujących, manipulacji małymi detalami i paletyzacji.

 

SCHUNK Intec Sp. z o.o.

Stara Iwiczna, ul. Słoneczna 116A

05-500 Piaseczno

tel. 022 726 25 00

info@pl.schunk.com

www.pl.schunk.com