Bezprzewodowa sieć informacyjna WIN – prosty sposób na zwiększenie produktywności i wydajności maszyn

| Prezentacje firmowe Artykuły

Werma Signaltechnik, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyła prosty, scentralizowany system kontroli stanu pracy maszyn i innych urządzeń przemysłowych. Jest on przeznaczony dla firm produkcyjnych mających park maszynowy różnych producentów i generacji, który ze względów technicznych lub ekonomicznych nie może być nadzorowany typowymi systemami MDC. Bezprzewodowa sieć informacyjna pozwala na odwzorowanie na komputerze PC stanów pracy kolumn sygnalizacyjnych zamontowanych lokalnie na maszynach. Dzięki swojej uniwersalności możne być zastosowana w istniejących już kolumnach sygnalizacyjnych firmy Werma.

Bezprzewodowa sieć informacyjna WIN – prosty sposób na zwiększenie produktywności i wydajności maszyn

SCENTRALIZOWANA KONTROLA MASZYNY BEZ DODATKOWEGO OKABLOWANIA

Wireless Information Network – w skrócie WIN – jest prostym systemem MDC (Machine Data Collection) pozwalającym na centralne monitorowanie i ocenę wydajności do pięćdziesięciu maszyn różnej generacji, różnych typów, za pośrednictwem technologii bezprzewodowej. Prosty, przejrzysty interfejs pomaga w obsłudze i monitorowaniu.

SZYBKA INSTALACJA

Instalacja oprogramowania WIN jest bardzo szybka – program intuicyjnie prowadzi użytkownika krok po kroku do stworzenia własnej sieci. Aplikacja systemu WIN umożliwia centralne monitorowanie stanu maszyn – czasowo lub stale. Ogromnym atutem jest brak konieczności montażu dodatkowego okablowania, gdyż nadajniki WIN slave są kompatybilne z istniejącymi kolumnami sygnalizacyjnymi Wermy serii KombiSIGN 70 i KombiSIGN 71.

Nadajniki te wysyłają informacje do odbiornika WIN master, który jest podłączony do komputera kablem USB. System WIN wykorzystuje pasmo częstotliwości 868 MHz i ma zasięg transmisji do 300 m w terenie otwartym. Zasięg ten może być mniejszy zależnie od miejsca montażu, jednakże każdy nadajnik działa również jako retransmiter. Odbiera on sygnały z innych nadajników i przekazuje do odbiornika, co znacznie zwiększa łączny zasięg komunikacji.

Werma oferuje pakiet startowy WIN complete składający się z odbiornika WIN master, trzech sztuk kolumn sygnalizacyjnych z nadajnikami WIN slave oraz oprogramowania zarządzającego. Po zamontowaniu kolumn na maszynach i zainstalowaniu na komputerze oprogramowania, można rozpocząć monitorowanie maszyn. Każda z dostarczonych kolumn KombiSIGN 71 zawiera trzy moduły światła ciągłego w kolorach żółtym, zielonym i czerwonym w technologii LED, nadajnik WIN slave, element bazowy oraz stopkę montażową. Pakiet startowy można rozbudować maksymalnie do pięćdziesięciu nadajników.

OPROGRAMOWANIE DO MONITOROWANIA I ANALIZY STANÓW MASZYNY

Oprogramowanie WIN umożliwia bezprzewodowe monitorowanie i rejestrację stanu pracy maszyn. Jest łatwym w użytku narzędziem dla służb nadzoru, które daje informację o aktualnym stanie pracy parku maszynowego sygnalizowanych awariach. Pozwala też śledzić historię monitorowanych stanów oraz analizować wydajność, a tym samym podnosić efektywność i produktywność maszyn.

Istnieje możliwość samodzielnego definiowania opisów stanów sygnalizowanych przez poszczególne kolumny, np. poziom pierwszy „maszyna w eksploatacji”, poziom drugi „wymiana osprzętu”, poziom trzeci „usterka”. Oprogramowanie monitoruje stan wszystkich kolumn połączonych siecią bezprzewodową. Na podstawie zebranych danych system jest w stanie wygenerować szereg analiz np. rozkład awarii w czasie, czas przestoju maszyny, procent wykorzystania produkcyjnego maszyny, itp.

ZASTOSOWANIE

System WIN można aplikować nawet do najprostszych maszyn niemających sterowania procesorowego. Wystarczy, że maszyna może jednoznacznie zasygnalizować swój stan pracy optycznie na kolumnie sygnalizacyjnej, która najczęściej i tak jest stosowana ze względów bezpieczeństwa i obsługi urządzenia.

Werma Signaltechnik jest jedynym producentem na świecie, który oferuje taką funkcjonalność kolumn sygnalizacyjnych. Pozwala w prosty sposób, rozbudować kolumnę i nadać jej nowe znaczenie. Bezprzewodowa sieć informacyjna umożliwia gromadzenie danych, skracanie czasu reakcji i czasu lokalizacji awarii, zwiększa efektywność i produktywność, przy niewysokich kosztach nabycia i eksploatacji.

INS-TOM
www.instom.com.pl