Nowoczesne karty i moduły sterowania napędów w ofercie Guru Control Systems

| Prezentacje firmowe Artykuły

Dostępność zaawansowanych układów sterowania silnikami w postaci kart komputerowych i modułów do sterowników PAC, umożliwia konstruktorom wygodne i elastyczne budowanie nawet bardzo złożonych systemów sterowania napędami. Przedstawiamy wybrane produkty firm Adlink i ICPDAS których dystrybutorem jest Guru Control Systems.

Nowoczesne karty i moduły sterowania napędów w ofercie Guru Control Systems

 

Karty PC do sterowania napędami

Firma Adlink Technology oferuje karty PCI o różnym stopniu zaawansowania, przeznaczone do współpracy z napędami. Jedną z najprostszych kart jest PCI-8134, zawierająca 4-osiowe sterowanie napędami krokowymi i serwo. Ma ona wyjścia impulsów DIR/OUT lub CW/CCW w zakresie od 0,03 do 2,4M/s oraz 28-bitowy licznik enkodera przyrostowego z wejściami DR/OUT i EA/EB. Zapewnia ona interpolację liniową dla 2 osi, programowany czas przyspieszania i zwalniania, profile szybkości: krzywej S i trapezoidalny oraz wieloosiowy równoczesny start i zatrzymanie.

Do karty dostępny jest uniwersalny panel śrubowy oraz panele dedykowane dla wzmacniaczy serwo firm Mitsubishi, Yaskawa i Panasonic. Możliwa jest obsługa do 12 takich kart w jednym systemie. Do bardziej rozbudowanych kart należy PCI-8392, zawierająca procesor sygnałowy DSP z serii TMS320 oraz interfejs serwo zgodny z protokołem SSCNET III. Umożliwia ona kontrolowanie do 16 osi z 32-bitową rozdzielczością poleceń.

Zapewnia także dużą wydajność przy asynchronicznym sterowaniu oraz interpolację liniową dla dowolnych 4 osi i interpolację kołową dla dowolnych 2 osi. W jednym systemie możliwa jest obsługa do 16 takich kart. Adlink Technology produkuje też rozszerzone karty sterowania napędami z interfejsem Compact PCI.

Moduły serii I-7000 i I-8000 do sterowania napędami - samodzielne i do sterowników PAC

Także firma ICPDAS ma w swojej ofercie moduły przeznaczone do współpracy z napędami. W serii I-7000 z interfejsem szeregowym RS-485 jest to moduł I-7083, zawierający 3 izolowane wejścia CW/ CCW lub Pulse/Direction enkodera 32-bitowego z maksymalną częstotliwością do 1MHz. W serii I-8000 dostępne są moduły ze znacznie szybszym interfejsem równoległym.

Dlatego oprócz modułów wejść enkodera oferowane są też moduły sterujące. Jednym z nich jest I-8091W-G, zawierający 2-osiowe sterowanie napędami krokowymi i serwo. Moduł ten ma wbudowany mikroprocesor z interfejsem typu poleceń.

Umożliwia 2-osiową interpolację liniową i kołową oraz automatyczne trapezoidalne przyspieszanie i zwalnianie. Wyjściem modułu są impulsy CW/CCW lub Pulse/Direction o programowo wybieranej polaryzacji i częstotliwości do 1 MHz. Dostępne są też moduły wyposażone dodatkowo w interfejs FRnet, a także panele śrubowe uniwersalne oraz dedykowane dla wzmacniaczy serwo firm Mitsubishi, Panasonic, Yaskawa i Delta.

Więcej informacji

Wszystkie przedstawione produkty, oraz wiele innych, dostępne są u polskiego dystrybutora firm Adlink oraz ICPDAS - w firmie Guru Control Systems. Celem zapoznania się ze szczegółami technicznymi, opisami, cenami - zapraszamy do internetowej platformy informacyjno- handlowej www.kamlab.pl

Guru Control Systems
KamLAB

www.guru.com.pl