eDOMO - estetyka i funkcjonalność w automatyce budynkowej

| Prezentacje firmowe Artykuły

Rodzinę eDOMO tworzą estetyczne i funkcjonalne bezwentylatorowe komputery panelowe bazujące na procesorach Intel Atom Z500, łączących wydajność z ograniczonym poborem energii i cichą, komfortową pracą. Zostały opracowane do realizowania zadań wizualizacji i sterowania w nowoczesnych systemach automatyki domowej i budynkowej.

eDOMO - estetyka i funkcjonalność w automatyce budynkowej

Komputery eDOMO pomagają również oszczędzać energię elektryczną, automatycznie dostosowując jasność wyświetlacza do natężenia światła w pomieszczeniu za pomocą czujnika ALS (Automatic Light Sensor), co pozwala zredukować zużycie energii, zapewniając jednocześnie doskonałą widoczność obrazu.

HARDWARE I MULTIMEDIA

eDOMO gwarantuje najwyższą jakość obrazu. Komputer dostępny jest z dotykowym, kolorowym wyświetlaczem LCD TFT o przekątnych 8,4" lub 12,1". Dzięki pakietowi multimedialnemu - mikrofonowi i dwóm głośnikom - użytkownik może wykorzystać go do realizacji połączeń wideo (Skype, wideo domofon, itp.). Urządzenie wyposażone jest również we wbudowane wejście i dwa wyjścia stereo, dzięki którym można je podłączyć do zewnętrznych urządzeń audio.

BUDOWA I WYGLĄD

Konstrukcja eDOMO została zaprojektowana tak, by jak najbardziej ułatwić montaż w ścianie. Doskonale dopasowany system mocowania pozwala wyeliminować wszelkie odchylenia w pionie i poziomie. Specjalnie skonstruowane puszki montażowe pozwalają na instalację w różnego rodzaju podłożach oraz ułatwiają doprowadzenie przewodów. Dostęp do wewnętrznych komponentów komputera jest bardzo łatwy - po zdjęciu panelu przedniego pozostałe części otwierają się niczym kartki książki, sprawiając, że czynności serwisowe i wymiana modułów (np. karty miniPCI) są wygodne i proste. Ramki przednie o indywidualnym wyglądzie, kształcie czy wymiarach mogą być zrealizowane zgodnie z wymaganiami użytkownika w porozumieniu z producentem.

APLIKACJE I KOMUNIKACJA

Architektura eDOMO bazuje na otwartych platformach komputerów PC, co pozwala na korzystanie z dostępnych na rynku programów i aplikacji stworzonych dla systemów operacyjnych Windows 7, Embedded Standard, CE, Vista oraz Linux. Poza standardowymi portami komunikacyjnymi (USB, port szeregowy, 2 × Ethernet) urządzenie ma dwa sloty na karty miniPCI. eDOMO zapewnia komunikację z zewnętrznymi urządzeniami dzięki głównym standardom komunikacyjnym wykorzystywanym w środowisku automatyki domowej i budynkowej: Konnex, Modbus, BACnet i protokołom bazującym na Ethernecie. Aplikacja wizualizacyjna pozwalająca sterować znajdującymi się w domu lub budynku systemami wykonywana jest za pomocą oprogramowania narzędziowego BMS/SCADA ASEM Premium HMI.

PODSUMOWANIE

Komputery panelowe eDOMO łączą niezawodność i solidną konstrukcję typową dla urządzeń ze świata automatyki przemysłowej z rozbudowanymi możliwościami komunikacyjnymi, multimedialnymi i estetycznym wyglądem. Pozwalają wygodnie zarządzać i sterować systemami bezpieczeństwa, klimatyzacją, oświetleniem oraz systemami odpowiedzialnymi za komfort w domu i budynkach.

Sabur Sp. z o.o.
www.sabur.com.pl