Co ma wspólnego Archimedes z Katalogiem Automatyki?

| Prezentacje firmowe Artykuły

Co ma wspólnego Archimedes z Katalogiem Automatyki?

Prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz

rtad@agh.edu.pl
www.tadeusiewicz.pl
Doktor Honoris Causa dwunastu uczelni krajowych i zagranicznych. Prezes Krakowskiego Oddziału PAN. Kierownik Katedry Automatyki AGH.

Archimedes powiadał podobno: Dajcie mi punkt podparcia to podniosę Ziemię. Współcześni automatycy nie zamierzają wprawdzie podnosić Ziemi, ale punkt podparcia także im się przyda. Takim punktem dla prac zespołów projektujących, wdrażających i eksploatujących systemy automatyki może stać się proponowany przez firmę Skamer-ACM katalog wyrobów automatyki.

Dziś nikt już niczego nie robi sam od początku do końca, gdyż postępująca specjalizacja powoduje, że wyrób stworzony przez specjalizowanego wytwórcę będzie z pewnością lepszy, niż ten, który by się zrobiło samemu na jednostkowe zamówienie. Jednak rosnący i coraz silniej nasycony rynek wyrobów dla automatyki powoduje, że szukanie dokładnie takiego wyrobu, jaki idealnie pasuje do aktualnie konfigurowanego systemu, staje się zadaniem trudnym.

Nie przeliczałem tego dokładnie, bo nie wiem, jak oszacować liczbę trawek w stogu siana, ale intuicyjnie czuję, że łatwiej jest znaleźć przysłowiową igłę w owym stogu, niż dokładnie taki wyrób, jaki jest nam w danej chwili niezbędny do realizacji naszych praktycznych zadań. W niektórych asortymentach oferta może być naprawdę liczniejsza niż źdźbła siana w stogu, a rozróżnienie między wyrobem, który spełni nasze oczekiwania, a takim, który się nie nadaje ze względu na parametry techniczne albo cenę - zajmuje więcej czasu, niż sprawdzenie czy to coś, co właśnie uchwyciłem, jest twardą igłą czy wątłą słomką…

Od czegóż jednak mamy komputery? Zgromadzone w jednym miejscu (w rzeczonym katalogu firmy Skamer) i uporządkowane zgodnie z jednolitą systematyką wyroby automatyki są łatwe do znalezienia, a kryteria ich wyszukiwania można ustawiać całkowicie dowolnie, wychodząc od gabarytów, od parametrów technicznych, od ceny, od specyfikacji, od producenta itp. To naprawdę znakomite narzędzie dla konstruktorów, świetne źródło informacji i doskonała arena, na której można się zmierzyć z konkurencją. Wróżę tej inicjatywie znakomitą przyszłość!

Prof. dr hab. inż. Jan Maciej Kościelny

jmk@mchtr.pw.edu.pl
Kierownik Zakładu Diagnostyki i Monitorowania Procesów w Instytucie Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej.

Katalog Automatyki opracowany i udostępniany przez firmę Skamer jest nowoczesnym narzędziem informatycznym przeznaczonym do wyszukiwania urządzeń i systemów sterowania wielu producentów, porównywania ich parametrów technicznych celem dokonania racjonalnego wyboru. Dla każdego produktu udostępniane są szczegółowe informacje techniczne (karty katalogowe, DTR-ki, instrukcje obsługi, itp.) oraz aktualna cena.

Ponadto Katalog umożliwia tworzenie kosztorysów, zapytań ofertowych, ofert i zamówień oraz daje możliwość zdalnego uczestnictwa w szkoleniach i targach automatyki. Należy się spodziewać, że w krótkim czasie katalog będzie zawierał produkty wszystkich znaczących producentów obecnych na polskim rynku automatyki. Chcę pogratulować firmie Skamer świetnego pomysłu i sprawnej realizacji innowacyjnego narzędzia, które będzie służyło całemu środowisku polskich automatyków.

Mgr inż. Andrzej Turak

a.turak@skamer.pl
wiceprezes Zarządu Skamer-ACM Sp. z o.o.

Zapewniam Państwa, że wykorzystując wieloletnie doświadczenie na rynku automatyki, doskonałą współpracę z większością producentów urządzeń oraz wysoko kwalifikowaną własną kadrę inżynierską będziemy "Katalog Automatyki" ciągle rozwijać tak, aby już wkrótce stanowił kompletną ofertę techniczno-handlową dla automatyków i elektryków. Mam nadzieję, że dzięki jednolitemu dla wszystkich producentów systemowi klasyfikacji wyrobów, wyszukanie potrzebnych urządzeń lub materiałów będzie bardzo łatwe, szybkie i intuicyjne.

Praca w "Katalogu" polega głównie na zaznaczaniu konkretnych check- -boksów, a wybraną listę produktów w bardzo łatwy sposób można zamienić na specyfikację projektową lub kosztorysową, zapytanie ofertowe, zamówienie, itp. W żadnym wypadku nie rezygnujemy z doradztwa technicznego - dlatego przy każdym wyrobie podany jest kontakt do naszego inżyniera, wyspecjalizowanego w konkretnej grupie produktów, którego zadaniem jest pomoc w doborze urządzeń i materiałów do konkretnych aplikacji.

Katalog automatyki
www.katalogautomatyki.pl