Złączki do rozdziału potencjału z technologią łączeniową "Push in"

PPV i PRV to dwie nowe rodziny złączek szeregowych firmy Weidmüller cechujące się kompaktowymi rozmiarami oraz zastosowaniem unikalnej technologii łączeniowej "Push in". Stanowią one idealne rozwiązanie do aplikacji w energetyce oraz automatyce przemysłowej, zapewniając możliwość bezpiecznej dystrybucji dużej liczby sygnałów oraz łatwość instalacji.

Posłuchaj
00:00

Rodzina produktów PPV składa się z 4- i 8-torowych złączek do dystrybucji sygnałów elektrycznych, natomiast rodzina PRV - również wersji 16-torowych. W ostatnim z przypadków umożliwia to dystrybucję ponad 1700 sygnałów na odcinku o długości 1 metra! Złączki wyposażone są w technologię łączeniową "Push in" - unikalne na rynku rozwiązanie łączeniowe.

Gwarantuje ono bezpieczeństwo montażu, zapobiegając przypadkowemu zwarciu przewodów, służyć może również jako dodatkowy punkt testowy, a dzięki podwójnemu stykowi zapewnia bardzo dobre parametry przesyłu energii. Montaż sprowadza się do umieszczenia odizolowanego przewodu w zacisku - powstaje gazoszczelne i odporne na wibracje oraz siły wyrywające połączenie elektryczne.

Nowe złączki, w porównaniu z konkurencyjnymi produktami, cechują się również możliwością największego zagęszczenia przewodów. Jednocześnie dzięki zastosowaniu odpowiednich oznaczeń i kodowania kolorami elementów łączących, późniejsze zmiany i rozbudowy instalacji mogą być przeprowadzone bez błędów spowodowanych problemami z poprawnym zidentyfikowaniem przesyłanych sygnałów.

W rodzinach PPV i PRV na uwagę zasługuje również konstrukcja obudowy złączek, gdzie zastosowano w przypadku dłuższych połączeń ułożenie szyny prądowej w kształt litery "V". Kompensuje to temperaturowe zmiany jej wymiarów, zapewniając niską rezystancję przejścia niezależnie od wahań temperatury i warunków klimatycznych. Złączki PRV i PPV przystosowane są do montażu na szynie standardowej TS 35.

Weidmüller
www.weidmuller.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak zintegrować dane ze starszego sprzętu w branży farmaceutycznej
Pomiary
PQ Cube – precyzyjna kontrola ciśnienia w zaawansowanych aplikacjach pneumatycznych
Silniki i napędy
Falowniki szafowe MOVITRAC – nowoczesne rozwiązania SEW-EURODRIVE do sterowania silnikami
Bezpieczeństwo
Jak bezpieczeństwo funkcjonalne przyczynia się do wzrostu produktywności maszyn i systemów?
Powiązane treści
Niezawodne systemy łączeniowe kluczem do efektywności zakładów produkcyjnych
Automaticon 2011 - zmiana warty na targach?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa
Rynek
Pomiary i utrzymanie ruchu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów