Złączki do rozdziału potencjału z technologią łączeniową "Push in"

| Prezentacje firmowe Artykuły

PPV i PRV to dwie nowe rodziny złączek szeregowych firmy Weidmüller cechujące się kompaktowymi rozmiarami oraz zastosowaniem unikalnej technologii łączeniowej "Push in". Stanowią one idealne rozwiązanie do aplikacji w energetyce oraz automatyce przemysłowej, zapewniając możliwość bezpiecznej dystrybucji dużej liczby sygnałów oraz łatwość instalacji.

Złączki do rozdziału potencjału z technologią łączeniową "Push in"

Rodzina produktów PPV składa się z 4- i 8-torowych złączek do dystrybucji sygnałów elektrycznych, natomiast rodzina PRV - również wersji 16-torowych. W ostatnim z przypadków umożliwia to dystrybucję ponad 1700 sygnałów na odcinku o długości 1 metra! Złączki wyposażone są w technologię łączeniową "Push in" - unikalne na rynku rozwiązanie łączeniowe.

Gwarantuje ono bezpieczeństwo montażu, zapobiegając przypadkowemu zwarciu przewodów, służyć może również jako dodatkowy punkt testowy, a dzięki podwójnemu stykowi zapewnia bardzo dobre parametry przesyłu energii. Montaż sprowadza się do umieszczenia odizolowanego przewodu w zacisku - powstaje gazoszczelne i odporne na wibracje oraz siły wyrywające połączenie elektryczne.

Nowe złączki, w porównaniu z konkurencyjnymi produktami, cechują się również możliwością największego zagęszczenia przewodów. Jednocześnie dzięki zastosowaniu odpowiednich oznaczeń i kodowania kolorami elementów łączących, późniejsze zmiany i rozbudowy instalacji mogą być przeprowadzone bez błędów spowodowanych problemami z poprawnym zidentyfikowaniem przesyłanych sygnałów.

W rodzinach PPV i PRV na uwagę zasługuje również konstrukcja obudowy złączek, gdzie zastosowano w przypadku dłuższych połączeń ułożenie szyny prądowej w kształt litery "V". Kompensuje to temperaturowe zmiany jej wymiarów, zapewniając niską rezystancję przejścia niezależnie od wahań temperatury i warunków klimatycznych. Złączki PRV i PPV przystosowane są do montażu na szynie standardowej TS 35.

Weidmüller
www.weidmuller.pl