Bariery świetlne SmartReflect - unikatowa metoda wykrywania elementów przeźroczystych firmy Baumer

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Baumer oferuje nową serię barier świetlnych służących do wykrywania przeźroczystych elementów opakowań takich jak folie, tacki czy butelki używane w przemyśle spożywczym. Czujniki nie wymagają stosowania lusterek refleksyjnych i gwarantują dwukrotną oszczędność czasu montażu oraz niezawodną detekcję obiektów.

Bariery świetlne SmartReflect - unikatowa metoda wykrywania elementów przeźroczystych firmy Baumer

Czujniki optyczne wykrywają elementy przeźroczyste tak samo niezawodnie jak czujniki ultradźwiękowe, jednakże gwarantują 15-krotnie szybszy czas odpowiedzi. W całym spektrum dostępnych na rynku czujników optycznych, te z serii SmartReflect są jedynymi, które umożliwiają wykrywanie obiektów przeźroczystych z odległości do 800mm, a jednocześnie nie wymagają stosowania lusterka refleksyjnego. Metoda ta, opatentowana przez firmę Baumer, może być użyta w czasie monitoringu (poziomego) pozycji oraz wyzwalania impulsów w procesach wymagających synchronizacji.

Przycisk teach-in dostępny jest także na dodatkowym przewodzie. Aby sprostać wymaganiom aplikacji, dostępne są dwie wersje czujników: pierwsza do wykrywania wysoce przezroczystych obiektów, takich jak folie czy klisze, a druga do wykrywania tacek oraz butelek. Czujniki dostępne są w wykonaniu higienicznym i przystosowanym do procesów mycia ciśnieniowego - charakteryzują się stopniem ochrony IP69K i nieprzepuszczalnością zgodną z proTect+.

W związku z tym nadają się one idealnie do aplikacji przemysłu spożywczego. Dzięki wyeliminowaniu konieczności stosowania lusterek refleksyjnych, użytkownik końcowy uzyskuje zwiększoną niezawodność systemu. Szczególnie wyróżniającym się z grupy nowych produktów jest czujnik optyczny FNDH 14. Czujnik ten - SmartReflect - jest elementem refleksyjnym (typu odbicie od tła) i pozwala wykorzystać elementy obudowy maszyny wykonane ze stali nierdzewnej jako reflektora odbiciowego.

Dzięki wyeliminowaniu konieczności zastosowania dodatkowego reflektora uzyskano uproszczenie procesu instalacji oraz zwiększenie bezobsługowości czujnika. Nowe typy czujników indukcyjnych są z kolei przystosowane do pracy w szerokim zakresie temperatur od -40 do 100°C. Gwarantuje to szerokie pole aplikacji dla nowych czujników: od procesów zamrażania produktów do stref objętych procesem CIP.

Newtech Engineering Sp. z o.o.
www.newtech.com.pl