Eround - przyciski i lampki tablicowe we włoskim stylu - nowe produkty firmy Pizzato w ofercie firmy Ins-Tom

| Prezentacje firmowe Artykuły

Pizzato Elettrica - jeden z wiodących europejskich producentów wyłączników krańcowych, urządzeń bezpieczeństwa, wyłączników nożnych oraz mikrowyłączników, wprowadził niedawno do swojej oferty własną serię przycisków, przełączników i lampek do montażu tablicowego w szafach sterowniczych o nazwie Eround.

Eround - przyciski i lampki tablicowe we włoskim stylu - nowe produkty firmy Pizzato w ofercie firmy Ins-Tom

Rys. 1.

Koncepcja serii Eround łączy w sobie najlepsze cechy funkcjonalne rozmaitej aparatury tablicowej oferowanej na rynku oraz wieloletnich doświadczeń firmy Pizzato w zakresie budowy bloków stykowych. Producent projektując tę nową rodzinę wyrobów, postanowił połączyć doskonałe wzornictwo z funkcjonalnością oraz trwałością nieoferowaną dotychczas przez żadnego dostawcę tego typu aparatury.

Wszystkie podzespoły z Eround mają stopień ochrony IP67. Większość produktów pomyślnie przeszło też test dla stopnia ochrony IP69K zgodnie z normą DIN 40050 (wyjątkiem są przyciski dwu- i trójpozycyjne, ze względu na ograniczenia konstrukcyjne). Można je więc stosować w maszynach narażonych na intensywne mycie pod wysokim ciśnieniem, w wysokiej temperaturze strumienia wody, we wszelkich warunkach, w których szczególnie istotne są wymogi czystości i higieny.

W zestawieniu z największymi obecnymi producentami tego typu urządzeń seria Eround wypada w kwestii stopnia ochrony znakomicie. Wyjątkowa konstrukcja oraz zastosowane materiały pozwoliły uzyskać dużą wytrzymałość mechaniczną. Kształt elementu stykowego (patrz rys. 1) powoduje, że kontakt następuje zawsze w dwóch punktach, co wydatnie zwiększa niezawodność.

Ponadto udało się uzyskać efekt samoczyszczenia styku. Standardowo styki wykonane są ze srebra, ale dostępne są także wersje pozłacane. Są one szczególnie użyteczne w aplikacjach, gdzie występują bardzo małe prądy i rezystancja styku byłaby istotna. Nowatorska budowa elementu stykowego pozwoliła na osiągnięcie ponadprzeciętnych wyników w testach wytrzymałościowych:

  • przyciski - 15 milionów cykli,
  • przyciski awaryjne - 300 000 cykli,
  • bloki stykowe - 20 milionów cykli,
  • przyciski dwu- i trójpozycyjne - 1 milion cykli,
  • przełączniki obrotowe - 1 milion cykli.

Przyciski mogą pracować w zakresie temperatur od -25 do +80°C, ale dostępne są także wersje specjalne z dolnym progiem temperatury obniżonym do -40°C. Program produkcyjny serii Eround jest bardzo szeroki i kompletny - spełni oczekiwania każdego projektanta. Dostępne są: przyciski (pojedyczne, podwójne i potrójne), selektory, przełączniki kluczykowe, lampki sygnalizacyjne, wyłączniki bezpieczeństwa, obudowy plastikowe, oznaczniki i akcesoria montażowe.

Przyciski występują w wersji monostabilnej oraz bistabilnej. Mogą być podświetlane oraz mieć osłonę zabezpieczającą przed przypadkowym wciśnięciem. Wersje podświetlane widoczne są pod kątem prawie 90° do powierzchni przycisku. Bloki stykowe można zestawiać ze sobą, zwielokratniając liczbę styków. Lampki sygnalizacyjne wykonano w technologii LED i dostępne są w następujących kolorach: zielony, żółty, czerwony, niebieski oraz biały.

Podsumowując - seria Eround to nowy, doskonały design, dbałość o szczegóły i perfekcyjna jakość renomowanego europejskiego producenta. Firma Pizzato pokazała, że także w segmencie aparatury tablicowej jest w stanie rywalizować na rynku z uznanymi już markami.

INS-TOM jako oficjalny przedstawiciel firmy Pizzato w Polsce oferuje pomoc w zakresie właściwej kompletacji i doboru urządzeń serii Eround. Udostępniamy także rysunki 2D (format dxf) oraz 3D (format STEP) ułatwiające projektowanie.

INS-TOM
www.instom.com.pl