Jak połączyć niezawodność i niskie koszty?

| Prezentacje firmowe Artykuły

TWT Automatyka to polska firma specjalizującą się w produkcji indukcyjnych czujników zbliżeniowych, indukcyjnych czujników ruchu oraz czujników optycznych. Klientom oferujemy wyroby o wysokiej jakości, cechujące się niezawodnością, a do tego w cenach niższych niż u wielu dostawców zachodnich. Korzyścią ze współpracy z nami jest również możliwość zlecenia produkcji czujników w nietypowych wykonaniach.

Jak połączyć niezawodność i niskie koszty?

PRZEGLĄD OFERTY

Indukcyjne czujniki zbliżeniowe
Produkujemy indukcyjne czujniki zbliżeniowe zasilane prądem stałym, w obudowach metalowych z gwintem zewnętrznym M12/1, M18/1 i M30/1,5:

 • wersje TID ze standardowymi strefami działania: 3-przewodowe z jednym wyjściem (dostępne także w obudowach z gwintem M8) oraz 4-przewodowe z dwoma wyjściami NO i NC typu NPN lub PNP,
 • wersje TIDE z powiększonymi strefami działania: 3-przewodowe z jednym wyjściem oraz 4-przewodowe z dwoma wyjściami NO i NC typu NPN lub PNP.

Dostarczane wersje czujników mają różne zakresy napięć zasilających i prądy obciążenia wyjść. Cechują się one wysokim stopniem ochrony IP67 i są przystosowane do pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

Oferujemy też indukcyjne czujniki zbliżeniowe zasilane prądem stałym TIDC - 2-przewodowe z wyjściem prądowym w obudowach metalowych z gwintem zewnętrznym M12/1, M18/1 i M30/1,5. Czujniki TIDC mają wyjście typu NO lub NC i są szczególnie przydatne do współpracy z PLC. Do asortymentu należą również indukcyjne czujniki zbliżeniowe zasilane prądem przemiennym TIA w obudowach metalowych z gwintem zewnętrznym M12/1, M18/1 i M30/1,5. Są to czujniki 2-przewodowe z wyjściem prądowym, które mogą pracować w zakresie napięć 90‒250 VAC, mają wyjścia typu NO lub NC.

Czujniki optyczne
Wytwarzamy następujące czujniki optyczne zasilane prądem stałym:

 • czujniki odbiciowe TOO w obudowach z gwintem M12/1, 3-przewodowe z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN lub PNP,
 • uniwersalne czujniki optyczne 4-przewodowe odbiciowe TOO i refleksyjne TOR w obudowach metalowych z gwintem zewnętrznym M18/1 i M30/1,5 oferowane w dwóch wersjach: czujniki z dwoma wyjściami NO i NC typu PNP oraz czujniki optyczne z dwoma wyjściami NO lub NC typu NPN i PNP,
 • czujniki optyczne typu bariera T OB w obudowach z gwintem M12/1 i M18/1, 3-przewodowe z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN i PNP.

Czujniki optyczne cechują się stopniem ochrony IP65. Wszystkie tego typu elementy (indukcyjne i optyczne) mają przewód dołączony bezpośrednio do wyjścia lub złącze hermetyczne umożliwiające szybkie dołączenie przewodu wyjściowego z gniazdem z gwintem M12/1.

Indukcyjne czujniki ruchu
Elementy TCR przeznaczone do kontroli pracy przenośników taśmowych, śrubowych, młynów, pomp, wentylatorów, itp. Czujniki ruchu reagują na cykliczne zbliżanie np. metalowych zębów związanych z kontrolowanym urządzeniem i sygnalizują przekroczenie prędkości obrotowej, spadek prędkości poniżej ustalonego progu prędkości, ustanie ruchu, itp.

Wewnętrzny potencjometr umożliwia precyzyjne ustawienie częstotliwości progowej w szerokim zakresie, pozwalając dostosować parametry czujnika do charakterystyki kontrolowanego układu napędowego. Czujniki zasilane są prądem stałym (napięcie 10‒48 V) i mają wyjście typu PNP lub NPN. Temperatura pracy wynosi od -25°C do +70°C, natomiast stopień ochrony - IP67. Obudowy czujników są metalowe, gwintowane M30/1,5.

NOWOŚCI - NIETYPOWE WYKONANIA CZUJNIKÓW

Ze względu na bycie producentem, jesteśmy w stanie dostarczyć różne, w tym nietypowe wykonania czujników. Ostatnio rozszerzyliśmy ofertę tych ostatnich, proponując klientom możliwość wykonywania następujących modyfikacji wyrobów standardowych:

Dla czujników serii TID:

 • podwyższenie napięcia zasilania z zakresu 10‒30 do zakresu 10-60, 10-80 V,
 • zwiększenia prądu obciążenia z 200 do 400 mA.

Dla czujników optycznych TO:

 • przygotowanie wersji o zasięgu dokładnie założonym przez klienta (wersje pośrednie między standardowymi wykonaniami),
 • dostosowanie czujników do wykrywania konkretnych obiektów w oparciu o dostarczone przez odbiorcę próbki lub w wyniku przeprowadzonych prób u klienta,
 • korekcja szerokości wiązki.

Dla wszystkich typów czujników:

 • inna od standardowej długość obudowy; istnieje możliwość wykorzystania nie tylko innych obudów z naszej gamy, ale też wykonanie wersji o podanej przez klienta długości całkowitej oraz długości części gwintowanej - w takiej sytuacji ceny są ustalane indywidualnie,
 • inna od standardowej długość przewodu przyłączeniowego - powyżej 2 metrów dopłata według cennika.

OFERTA DODATKOWA

TWT Automatyka oprócz czujników standardowych oferuje wersje specjalne - np. czujniki do zastosowań w technice dźwigowej, czujniki do pracy w maszynach drogowych i samochodach specjalizowanych (śmieciarki, pługi odśnieżne, posypywarki itp.) oraz czujniki dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów o nietypowych zakresach napięć zasilających, prądach obciążenia, różnych wymiarach obudów, itp.

Szczegółowe informacje o czujnikach zawarte są w kartach katalogowych oraz na stronie internetowej www.twt.com. pl. Oprócz produkcji czujników oferujemy także wybrane produkty firm zagranicznych: Infra (czujniki), Array (sterowniki), Hirschmann (przewody, złącza).

TWT Automatyka
www.twt.com.pl