Modularyzacja i specjalizacja w budowie maszyn

Rozwój technologiczny i ekonomiczny wymaga obecnie niezwykle elastycznych i łatwych do wykonania maszyn produkcyjnych. Istnieje konieczność tworzenia systemów modułowych. HARTING zapewnia skalowalne rozwiązania interfejsów wszystkich typów: zasilania, transmisji danych oraz sygnałów dla wszystkich poziomów systemów produkcyjnych.

Posłuchaj
00:00

Dynamicznie rozwijające się rynki na całym świecie domagają się bardzo elastycznych i łatwych do wdrożenia maszyn produkcyjnych i systemów, które można efektywnie wytwarzać w produkcji seryjnej. Celem jest budowanie maszyn nawet u użytkownika końcowego, przy minimalnych kosztach pracy i z dostosowaniem do indywidualnych wymagań klienta. Zróżnicowanie preferencji klientów na rynkach globalnych wymusza wprowadzanie nowych konstrukcji mających na celu minimalizację kosztów przy zachowaniu jakości i wydajności. Wymagania te wymuszają tworzenie systemów modułowych.

Ten trend potwierdzają badania i analizy, jak choćby analiza firmy Roland Berger, która wskazuje, że udział rozwiązań modułowych wzrośnie bardzo znacząco do 2015 roku. Realizacja koncepcji maszyn modułowych wymaga powszechnego stosowania technologii komunikacyjnych. Poszczególne interfejsy: mechatroniczne, mechaniczne i elektryczne, projektowane są do bezpośredniego montażu w danej wersji, podczas gdy inne są nawet kilkakrotnie zmieniane pod względem funkcjonalności na dalszych etapach.

Elementy mechaniczne wymagają alternatywnych rozwiązań w zakresie zasilania, interfejsów transmisji sygnałów i danych w celu zapewnienia nieograniczonej oraz bezkompromisowej funkcjonalności i kompatybilności. Ponadto interfejsy muszą być skalowalne - tj. w miarę możliwości wymiarowane dla poszczególnych konfiguracji maszyny z możliwością ich montażu i demontażu w bezpieczny sposób, bez udziału fachowców.

ROZWIĄZANIA FIRMY HARTING

Strategia rozwiązań oferowanych przez firmę HARTING uwydatnia różnorodność produktów. Dzięki obszernemu portfolio dostępne są produkty i rozwiązania dla wszystkich głównych połączeń w zakresie zasilania, sterowania, sygnałów oraz transmisji danych - klient może skoncentrować się tylko na kilku najważniejszych aspektach technicznych, w fazie projektowania.

Odbiorca nie musi martwić się o parametry interfejsu i ma pewność przeskalowania interfejsów modułów urządzeń na każdym etapie opracowania. Różnorodność dostępnych wariantów kodowania pozwala skonfigurować każdy interfejs tak, że montaż modułów maszyny może być wykonywany przez personel bez specjalnego przeszkolenia.

RÓŻNORODNOŚĆ JAKO PODSTAWOWA CECHA OFERTY FIRMY

HARTING oferuje wysokoprądowy interfejs (do 40 A) wykorzystywany do zasilania maszyn oraz do sterowania większymi silnikami lub systemami grzejnymi. Oznacza to, że jeśli klient jest zainteresowany tylko kwestią obciążalności prądowej (40 A), to może zrezygnować z kontaktów sterowania i stosować wyłącznie kontakty prądowe, korzystając z bogatej oferty wkładów i obudów.

To samo odnosi się do gigabitowych połączeń ethernetowych, np. dla systemów magistrali sieci Ethernet lub systemów wideo o wysokiej rozdzielczości stosowanych w produkcji. Tutaj można swobodnie dobrać rodzaj kontaktów, wkładów i obudów. Szeroka gama i kompatybilność produktów firmy HARTING daje duże możliwości zastosowań, zwiększając elastyczność systemów wykorzystywanych przez klienta.

HARTING Polska Sp. z o.o.
www.harting.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
Powiązane treści
Automaticon 2014. Przewodnik targowy
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów