Nowe stacje excom do strefy 2 i non-Ex

| Prezentacje firmowe Artykuły

W ramach systemu excom firmy Turck pojawiły się nowe opracowania modułów oraz dokonano aktualizacji oprogramowania.

Nowe stacje excom do strefy 2 i non-Ex

Turck rozszerzył ofertę zdalnych I/O dedykowanych do stref zagrożenia wybuchem. Dzięki nowym konstrukcjom użytkownicy mogą teraz optymalnie dobrać stację do wymagań aplikacji. Excom umożliwia zabudowę w strefie 1, 2 lub non-Ex. Co więcej, dzięki nowemu firmware’owi i nowemu DTM-owi (Device Type Manager) zwiększyła się też funkcjonalność.

Ze względu na mniejsze wymagania bezpieczeństwa w strefie 2, możliwe było stworzenie nowych, mniejszych zasilaczy i większych, bardziej kompaktowych kaset montażowych. Oznacza to mniej miejsca wymaganego na instalację. Możliwość większego upakowania modułów I/O (do 24 na kasetę montażową) pozwala na obsługę 50% więcej urządzeń obiektowych niż to było możliwe w wersji do strefy 1.

Dzięki nowemu firmwarowi i zaktualizowanym plikom DTM, stacja i podłączone do niej urządzenia mogą być uruchomione niemal natychmiast bez konieczności podłączania najpierw do systemu sterowania. Stację można wstępnie przetestować, co eliminuje pomyłki na dalszych etapach rozruchu. Także w działającej już aplikacji użytkownik może dodać nowe punkty pomiarowe i je przetestować, zanim zostaną włączone do systemu sterowania.

Wprowadzając nowe moduły i konstrukcje, Turck daje użytkownikom nowe możliwości techniczne i cenowe, ale nie kosztem okrojonej funkcjonalności. Wszystkie stacje (do strefy 1, 2 lub non-Ex) mają te same własności, czyli m.in.: pełną redundancję zasilania i komunikacji, HART, hot-swapping, zaawansowaną diagnostykę czy kompletne rozwiązania z certyfikatami na system (czyli skrzynkę wraz z zamontowaną w środku stacją).

Excom jest obecnie jednym z najnowocześniejszych dostępnych na rynku systemów I/O dedykowanych do automatyki procesowej w obszarach zagrożenia wybuchem.

TURCK Sp. z o.o.
www.turck.pl

Zobacz również