Nowe stacje excom do strefy 2 i non-Ex

W ramach systemu excom firmy Turck pojawiły się nowe opracowania modułów oraz dokonano aktualizacji oprogramowania.

Posłuchaj
00:00

Turck rozszerzył ofertę zdalnych I/O dedykowanych do stref zagrożenia wybuchem. Dzięki nowym konstrukcjom użytkownicy mogą teraz optymalnie dobrać stację do wymagań aplikacji. Excom umożliwia zabudowę w strefie 1, 2 lub non-Ex. Co więcej, dzięki nowemu firmware’owi i nowemu DTM-owi (Device Type Manager) zwiększyła się też funkcjonalność.

Ze względu na mniejsze wymagania bezpieczeństwa w strefie 2, możliwe było stworzenie nowych, mniejszych zasilaczy i większych, bardziej kompaktowych kaset montażowych. Oznacza to mniej miejsca wymaganego na instalację. Możliwość większego upakowania modułów I/O (do 24 na kasetę montażową) pozwala na obsługę 50% więcej urządzeń obiektowych niż to było możliwe w wersji do strefy 1.

Dzięki nowemu firmwarowi i zaktualizowanym plikom DTM, stacja i podłączone do niej urządzenia mogą być uruchomione niemal natychmiast bez konieczności podłączania najpierw do systemu sterowania. Stację można wstępnie przetestować, co eliminuje pomyłki na dalszych etapach rozruchu. Także w działającej już aplikacji użytkownik może dodać nowe punkty pomiarowe i je przetestować, zanim zostaną włączone do systemu sterowania.

Wprowadzając nowe moduły i konstrukcje, Turck daje użytkownikom nowe możliwości techniczne i cenowe, ale nie kosztem okrojonej funkcjonalności. Wszystkie stacje (do strefy 1, 2 lub non-Ex) mają te same własności, czyli m.in.: pełną redundancję zasilania i komunikacji, HART, hot-swapping, zaawansowaną diagnostykę czy kompletne rozwiązania z certyfikatami na system (czyli skrzynkę wraz z zamontowaną w środku stacją).

Excom jest obecnie jednym z najnowocześniejszych dostępnych na rynku systemów I/O dedykowanych do automatyki procesowej w obszarach zagrożenia wybuchem.

TURCK Sp. z o.o.
www.turck.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak zintegrować dane ze starszego sprzętu w branży farmaceutycznej
Pomiary
PQ Cube – precyzyjna kontrola ciśnienia w zaawansowanych aplikacjach pneumatycznych
Silniki i napędy
Falowniki szafowe MOVITRAC – nowoczesne rozwiązania SEW-EURODRIVE do sterowania silnikami
Powiązane treści
Rozproszone systemy sterowania. Wybór, integracja i migracja DCS-ów
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa
Rynek
Pomiary i utrzymanie ruchu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów