Rozszerzona oferta obudów Zonex wykonanych ze stali nierdzewnej 316 to również większy zakres wymiarów standardowych w dwóch wersjach - z drzwiami na zawiasach oraz z pokrywą przykręcaną. Ponadto wszystkie nowe obudowy Zonex są oferowane z opcjami modyfikacji zawierającymi: zmianę materiału, rozmiaru, malowania, otworowania oraz wycięć, zastosowanie zacisków certyfikowanych ATEX oraz niestandardowych uchwytów montażowych. Wersja z pokrywą na zawiasach wykonano zgodnie z ATEX, IECEX oraz AEx, natomiast wersja z pokrywą przykręcaną zgodnie z ATEX oraz IECEX.
Obudowy Zonex w wersji z pokrywą na zawiasach dostępne są w 16 rozmiarach standardowych od 305×305×152 mm do 914×610×203 mm. Ten typ wyposażono w stopy montażowe zgodne z NEMA , pełnowymiarową płytę przepustową, uszczelkę na drzwiach oraz płycie przepustowej wykonaną z jednego kawałka materiału.
Ponadto obudowy mają standardowo w zamek 3 mm z wkładką dwubitową oraz uchwyty montażowe po bokach tylnej ściany korpusu. Na życzenie klienta obudowy dostępne są nawet w wymiarze 1524×914×457 mm. W przypadku wersji z pokrywą przykręcaną dostępne jest pięć wymiarów standardowych do 102×102×76 mm do 254×254×127 mm. Ten typ wyposażono w pełnej szerokości spawane belki montażowe na górze i dole obudowy, jednoczęściową uszczelkę silikonową oraz śruby ze stali nierdzewnej. Oba typy wyposażono w uziom miedziany w ścianie bocznej.
Obudowy z rodziny Zonex spełniają Europejskie standardy ATEX oraz światowe certyfikaty IECEX dla pełnej gamy produktów. Dodatkowo wersja z pokrywą na zawiasach spełnia wymagania amerykańskie AEXe. Głównym zamierzeniem nowej oferty Zonex firmy Pentair było wypełnienie luki dla małych obudów z pokrywą skręcaną jak również zwiększenie możliwości modyfikacji według wymagań klienta. Takie podejście umożliwia perfekcyjne dostosowanie produktu do potrzeb rynku przy skróceniu terminów dostaw stosując tylko i wyłącznie certyfikowane rozwiązania.
ZASTOSOWANIA
Obudowy Zonex to przede wszystkim wytrzymałe rozwiązanie obudów zaciskowych i łączeniowych znajdujących zastosowanie w strefach zagrożeniowych, takich jak: systemy uzdatniania wody, czy przemysł chemiczny. Podstawowe cechy obudów Zonex umożliwiające prosty dobór odpowiedniego rozwiązania dla różnych wymagań aplikacyjnych:
- certyfikacja ATEX, IECEX oraz AEx,
- możliwości modyfikacji wymiarów, malowania, otworowania według specyfikacji klienta,
- opcja zmiany materiału: Stal nierdzewna 304, aluminium, stal czarna malowana,
- pionowe lub poziome umiejscowienie uchwytów montażowych,
- zmienna ilość przepustów kablowych,
- 3 mm wkładka dwubitowa dla zwiększonej ochrony dostępu,
- możliwości zastosowania certyfikowanych podzespołów.
Więcej informacji na temat omawianych obudów oraz innych produktów marki Hoffman firmy Pentair można znaleźć na stronie producenta: www.hoffmanonline.com.
Spełniane normy i przepisy:ATEX Directive 94/9/EC Stopień ochrony: |
Pentair Poland
www.schroff.pl