Niezawodne przetwornice częstotliwości Danfoss VLT Drives

| Prezentacje firmowe Artykuły

Danfoss Poland Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss A/S z siedzibą w Danii. Jesteśmy zorientowanym na klienta i środowisko światowym dostawcą urządzeń, usług i rozwiązań technicznych. Jesteśmy liderem w produkcji elektronicznie regulowanych napędów stosowanych w każdym obszarze działalności przemysłowej.

Niezawodne przetwornice częstotliwości Danfoss VLT Drives

Specjalizacja jest kluczowym słowem w Danfoss od roku 1968, gdy jako pierwsi na świecie rozpoczęliśmy masową produkcję przetwornic częstotliwości - urządzeń do płynnej regulacji prędkości obrotowej silników prądu przemiennego - już wówczas nazwano je VLT. Jednym z głównych filarów branżowych grupy Danfoss A/S jest Danfoss VLT Drives, oddział będący liderem w produkcji elektronicznie regulowanych napędów energoelektronicznych. Danfoss VLT Drives posiada fabryki w Danii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Chinach.

Oferowane napędy pracują w aplikacjach na całym świecie, a Danfoss VLT Drives, dzięki organizacji sprzedaży i serwisu, jest obecny w ponad 100 krajach, oferując produkty i usługi serwisowe związane z rozwiązaniami napędowymi. Eksperci Danfoss VLT Drives mają doświadczenie w różnych aplikacjach, znają kulturę i język lokalny oraz są do dyspozycji odbiorców o każdej porze dnia. Kończymy naszą pracę tylko wtedy, gdy problemy klientów z napędami są rozwiązane!

PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI

Danfoss posiada w swej ofercie nowe modułowe napędy dedykowane aplikacyjnie. Wszystkie cztery modele jako dedykowane odznaczają się specjalnymi funkcjami, zapewniając w ten sposób optymalne dostosowanie i funkcjonalność aplikacyjną w danych dziedzinach zastosowań.

Przetwornice częstotliwości serii VLT AutomationDrive FC 300 należą właśnie do takich napędów i są polecane do wszystkich obszarów zastosowań przemysłowych (aplikacje przemysłowe, maszynowe etc.) - od standardowego napędu wektorowego, aż do napędu serwo. Cechują się one szeregiem funkcji adaptacyjnych i zakresem mocy (dla całej serii) od 0,25 kW do 1,4 MW.

W tym samym zakresie mocy firma Danfoss dostarcza również przetwornice częstotliwości VLT AQUA Drive FC 202 przeznaczone do aplikacji wodnych i wodno-ściekowych (sterowanie pracą pomp i dmuchaw), a także model VLT HVAC Drive FC 102 - do aplikacji HVAC (ciepłownie i instalacje grzewcze, klimatyzacja, wentylacja).

Oferta obejmuje również rozwiązania w zakresie dużych mocy, takie jak przetwornice w wykonaniach 12-pulsowych, w wersji z filtrem aktywnym (Low Harmonic Drive), a także aktywne AAF i pasywne AHF filtry harmoniczne.

Nowością w ofercie jest VLT Refrigeration Drive FC 103 - przetwornica częstotliwości wyposażona w specjalne funkcje do zastosowań w aplikacjach chłodniczych. Ofertę uzupełniają produkty kompaktowe: należą do nich dobrze znane VLT 2800 - o mocach do 18,5 kW oraz VLT Micro Drive FC 51 - niezawodna przetwornica o mocy do 22 kW. Integrują one wiele funkcji (np. regulator procesu PI, funkcja AEO i inne).

VLT Decentral FCD 300 oraz najnowsza FCD 302 to przetwornice częstotliwości zaprojektowane do montażu rozproszonego. Charakteryzują się stopniem ochrony IP66 i mocami do 3,3 kW. Danfoss oferuje także zespół napędowy VLT DriveMotor FCM300, który integruje przetwornicę i silnik w jednej obudowie (moce do 7,5 kW).

SOFTSTARTY SERII MCD

Oferta obejmuje również urządzenia do łagodnego rozruchu i zatrzymania silników indukcyjnych klatkowych. Charakteryzują się one zakresem mocy od 7,5 do 110 kW (rodzina VLT Compact Soft Start MCD200) oraz 7,5 do 850 kW dla najnowszej serii VLT Soft Start MCD500.

Danfoss Poland Sp. z o.o.
www.danfoss.pl/vlt