Przemiennik częstotliwości smd z Lenze najpopularniejszy w branży HVAC

| Prezentacje firmowe Artykuły

Przemiennik częstotliwości, często zwany falownikiem, to urządzenie przeznaczone do regulacji prędkości oraz momentu obrotowego silników elektrycznych. Poprawia on elastyczność procesu, umożliwiając zwiększanie zakresu prędkości silnika od zera do wartości znacznie przekraczających prędkość znamionową.

Przemiennik częstotliwości smd z Lenze najpopularniejszy w branży HVAC

Fot. 1. Przemienniki Lenze smd dostępne w zakresie mocy od 0,25 do 22 kW

Nasz sprawdzony smd to kompromis pomiędzy zaawansowaną technologią i rozsądną ceną. Gdziekolwiek wybierano przemienniki smd, dostarczano nie tylko produkt, ale również sprawdzoną technologię popartą wiarygodnością producenta z prawie 70-letnim doświadczeniem w branży napędowej. Lenze jest producentem globalnym z siecią sprzedaży, serwisu, centrami szkoleniowymi w ponad 60 krajach w tym w Polsce od 1995 roku.

Przemienniki częstotliwości z serii smd pokrywają zakres mocy od 0,25 kW do 2,2 kW (230 V) oraz od 0,37 kW do 22 kW (400/480 V), udostępniając jednocześnie wszelkie funkcje typowe dla branży HVAC. W przypadku największego modelu ESMD223X4TXA prąd wyjściowy może wynosić aż 46 A w trybie ciągłym oraz do 64 A przez 60 sekund. Piętnaście wartości mocy znamionowych urządzeń oraz jedenaście rozmiarów obudów zapewnia efektywne wykorzystanie przestrzeni montażowej dzięki zachowaniu optymalnego stosunku mocy do wielkości urządzenia.

INNOWACYJNY MODUŁ EPM

Fot. 2. Innowacyjny moduł pamięci EPM

Kostka pamięci EPM jest sercem przemiennika smd. W tym demontowanym module zaprogramowane są jego wszystkie ustawienia. EPM daje możliwość wpisania danych napędu, a następnie kopiowania ich do kolejnych przemienników z tej serii. Programowanie odbywa się bezpośrednio na przemienniku lub za pośrednictwem zasilanego baterią programatora EPM.

Dzięki temu można w sposób komfortowy przygotować lub przeprogramować różne konfiguracje w trybie offline. Urządzenie przechowuje do 30 różnych konfiguracji napędowych w postaci pliku. Kopiowanie danych z modułu EPM na inny EPM, kopiowanie pliku na EPM czy też zapisanie ustawień EPM w pliku zajmuje jedynie dwie sekundy. Dzięki tej kostce znacznie zmniejsza się nakład pracy przy instalacji urządzeń, zwłaszcza wytwarzanych seriami. To w dzisiejszych czasach drożejących kosztów pracy zdecydowana zaleta!

JAKOŚĆ LENZE

Przemiennik smd można przeciążyć do 150% prądu znamionowego w ciągu 60 s oraz do 180% w impulsie. Możliwość cichej pracy zapewnia regulacja częstotliwości kluczowania do 10 kHz. Przemiennik spełnia wymogi norm CE, UL, cUL oraz GOST (Rosja).

BEZPIECZEŃSTWO

Przemiennik częstotliwości smd zawiera zintegrowany układ zabezpieczający silnik przed przeciążeniem. W tym celu mikroprocesor wylicza obciążenie silnika niezależnie od obrotów wyjściowych i zabezpiecza go. Pozwala to wyeliminować dodatkowy osprzęt. Smd wyposażony jest również w układ ograniczający prąd przy spadku częstotliwości, zapewnia to poprawną pracę bez przekraczania dopuszczalnych obrotów.

ZACISKI

Fot. 3. Programator EPM to szybkie parametryzowanie.

Funkcja i liczba zacisków sterujących odpowiada podstawowemu standardowi Lenze. Wyróżniamy tu:

  • funkcje start-stop,
  • analogowe wprowadzenie wartości zadanych (napięciem lub prądem),
  • swobodnie programowalne wejścia cyfrowe
  • konfigurowalne wejścia przekaźnikowe.

AKCESORIA

Dla wszystkich kompaktowych urządzeń typu smd dostępne są następujące akcesoria:

  • modułowe jednostki hamujące, składające się z choppera hamującego i zintegrowanej rezystancji,
  • zewnętrzny moduł obsługi (klawiatura) o stopniu ochrony IP65 (np. do zabudowy w drzwiach szafy),
  • filtr przeciwzakłóceniowy skonstruowany tak, aby zajmował jak najmniej miejsca, filtry te są montowane seryjnie w przemiennikach smd typu Basic I/O,
  • programator E PM z wymiennymi kostkami pamięci.

PROSTOTA UŻYTKOWANIA

Niewątpliwą zaletą przemiennika smd jest jego łatwość parametryzowania. To niewiarygodne, ale instrukcja obsługi to zaledwie jedna kartka formatu A6 mieszcząca się w kieszeni koszuli.

DOSTĘPNOŚĆ

W przypadku kompaktowych gotowych do użytku przemienników częstotliwości istotną rolę odgrywa ich dostępność. W Lenze zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego utrzymujemy znaczne bufory magazynowe w naszych europejskich centrach logistycznych (Niemcy, Francja, Austria), w Katowicach dysponujemy podręcznym magazynem 500 m. kw. Niemałą rolę odgrywają tu także nasi autoryzowani dystrybutorzy, u których z powodzeniem można również nabyć naszego smdeka!

KONTAKT

Lenze wspiera ten rodzaj współpracy użytkowników, producentów i dostawców napędów, który tworzy podstawę do wdrażania koncepcji zapewniających optymalizację wszystkich kosztów przez cały okres eksploatacji urządzeń (Life Cycle Costs) i podnoszeniu ich sprawności energetycznej (BlueGreen Solutions). Zachęcamy do partnerskiego działania z nami!

Tobiasz Witor
Dyrektor Handlowy
Lenze Polska Sp. z o.o.
www.lenze.pl