Szafy i obudowy ETA

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Astat jest dystrybutorem szaf sterowniczych i rozdzielczych oraz różnego typu obudów. Producentem szaf sterowniczych i obudów, które proponujemy naszym klientom, jest firma ETA.

Szafy i obudowy ETA

ETA specjalizuje się w produkcji innowacyjnych szaf i obudów do aplikacji przemysłowych oraz elektroniki. Dzięki długoletniej działalności ma ona ugruntowaną pozycję na rynku włoskim i prężnie zdobywa rynki światowe poprzez grono partnerów zagranicznych, do których należy także firma Astat.

KOMPLETNY ASORTYMENT SZAF I OBUDÓW

W ofercie ETA dostępne są m.in. systemy szafy sterowniczych szeregowych ENUX, pojedynczych typu monoblok z serii EMOX oraz E COMP, szafek naściennych (ST) i skrzynek zaciskowych (SD) oraz pulpitów sterowniczych. Analogiczne rozwiązania oferowane są w wykonaniu ze stali nierdzewnej (304L oraz 316L), zapewniana jest też bogata oferta akcesoriów. Jednym z flagowych produktów jest szafa szeregowa model ENUX w wersji do samodzielnego montażu (flat-pack) oraz wersja zmontowana, z którą chcielibyśmy Państwa zapoznać.

SZAFY SZEREGOWE ENUX

Szafy tego typu spełniają wszelkie wymagania funkcjonalne i standardy techniczne, a także potrzeby największej grupy użytkowników. Ściany boczne i tylne są zdejmowane, co zapewnia maksymalną ich modułowość. Dach i podłoga są połączone z czterema metalowymi wspornikami, zapewniając niezawodną sztywność i stabilność. Profil obudowy jest zaprojektowany tak, aby umożliwić zmontowanie ze sobą większej liczby modułów, skracając czas i koszt montażu do minimum. Na uwagę zasługuje rozwiązanie pozwalające na zmianę sposobu otwierania drzwi (prawostronne lub lewostronne) poprzez zamianę zawiasów oraz elementów czteropunktowego zamka prętowego. Drzwi mają dodatkowo profil wzmacniający oraz wylewaną uszczelkę poliuretanową zapewniającą stopień ochrony na poziomie IP55.

Szafa ENUX do samodzielnego montażu w wersji podstawowej składa się z:

  • dachu i podłogi,
  • drzwi razem ze wspornikami,
  • ściany tylnej razem z wspornikami,
  • ścian bocznych.

Szafy ENUX standardowo mają ocynkowaną płytę montażową, regulowany przepust kablowy oraz cokół o wysokości opcjonalnie 100 lub 200 mm. Dostępne konfiguracje to: szafa z drzwiami pełnymi oraz przezroczystymi z pleksiglasu, szafa z drzwiami tylnymi, rack 19", szafa dla komputera przemysłowego oraz wersja z zabudową modułową (dystrybucja mocy). Szafy są malowane metodą proszkową w kolorze RAL 7035 i mają odpowiednie certyfikaty dopuszczające je na rynek europejski tj. CE, TUV, amerykański i kanadyjski CSA, UL, a także certyfikat Ex (pozwalający na zastosowanie ich w środowisku zagrożenia wybuchem).

Oferta firmy ETA zasługuje na uwagę przede wszystkim ze względu na korzystny stosunek ceny do jakości wykonania. Produkcja całkowicie zautomatyzowana przez systemy robotyczne pozwala na wykonywania szerokiego wachlarza standardowych i specjalizowanych produktów. Ciągłe badania i uzyskiwane certyfikaty gwarantują najwyższy poziom jakości oraz niezawodności. Szafy ENUX w podstawowych wymiarach są dostępne w magazynie firmy Astat.

NOWOŚCI TARGOWE

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle odbywających się w Hanowerze firma ETA S.P.A. zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojej oferty szaf i obudów sterowniczych dla automatyki przemysłowej.

E NUX - rozdzielnia do zastosowań specjalnych

E NUX to model szafy szeregowej do zastosowań w automatyce oraz dystrybucji energii, która jest oferowana zarówno w stali malowanej proszkowo (także do aplikacji zewnętrznych), jak i stali nierdzewnej z materiału AISI304L i AISI316L. Funkcjonalność i design, elastyczność i wytrzymałość: te składniki są idealnie połączone w rozwiązaniach szaf E NUX.

Włoski design i wysoka jakość szaf E NUX wyróżniają nową koncepcję produktów wykonanych pod marką ETA

Zgodne z normami międzynarodowymi rozdzielnia wyposażona jest standardowo w stopień ochrony IP55, NEMA 12, IK10.

E NUX to kompletny system składający się z całkowicie nowej struktury i może być wyposażony w specjalne zestawy tam, gdzie trzeba zapewnić najlepszą wydajność w zależności od występującego środowiska. W celu zwiększenia stopnia ochrony powyżej IP55, ETA oferuje specjalne zestawy dostarczane razem z rozdzielniami (dostępne zarówno jako zestaw ze stali malowanej proszkowo lub ze stali nierdzewnej), do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Ponadto ETA oferuje trzy różne sprawdzone rozwiązania do aplikacji instalowanych w rejonach zagrożenia sejsmicznego (podstawowe, średnie, silne), które mogą być wybrane w zależności od lokalizacji w różnych skalach geograficznych. Rozwiązania zostały opracowane we współpracy z Fundacją Eucentre Pavia, Trees Lab (Laboratory for Training and Research in Earthquake Engineering and Seismology),

ETA wykonała następujące prace badawcze: modelowanie i symulację numeryczną odpowiedzi sejsmicznej dwóch szaf (szafa E NUX ze specjalnym cokołem antywibracyjnym i szafa E NUX z zestawem antysejsmicznym). Symulacja sejsmiczna została wykonana na dwóch szafach z użyciem dynamicznego stołu wibracyjnego.

E RAM - system ramion do paneli operatorskich wykonany ze stali nierdzewnej

E RAM to nowy zaprojektowany przez ETA system ramion i obudów dla paneli operatorskich wykonany w całości ze stali nierdzewnej. Ramiona nośne i obudowa E RAM są dostępne w standardowych i niestandardowych rozmiarach na podstawie wymagań użytkownika, jest to absolutnie najlepszy z punktu widzenia ochrony, wydajności i niezawodności system - nawet w trudnych warunkach.

Na system składają się:

  • jednoczęściowy profil przegubowy występujący w czterech wersjach (I, J, L, S), dostępny w rozmiarach standardowych i niestandardowych,
  • szeroka gama złączy obrotowych, stałych, podstawowych łączników i uchwytów montażowych wykonanych ze stali nierdzewnej AISI303 lub AISI304L (wszystkie mogą być łatwo montowane przez użytkownika końcowego); wymienność elementów pozwala na pełną funkcjonalność zarówno jeśli chodzi o różne kombinacje, jak i końcowe zastosowania.

Obudowa panelu operatorskiego jest wykonana ze stali nierdzewnej AISI304L (AISI316L na życzenie) z wykończeniem typu Scotchbrite, obudowa jest szlifowana i spawana ze wszystkich stron. Wyposażona jest w pokrywę na zawiasach, wraz z blokadą panelu przykręconą w górnej części w celu ułatwienia konserwacji. System ma zaokrąglone uchwyty ze stali nierdzewnej, które mogą być umieszczone po bokach, na dole lub na zakrzywionej powierzchni obudowy. ETA oferuje wykonanie w standardowych i niestandardowych rozmiarach, obudowa może być otworowana dla konkretnego panelu dotykowego (zarówno na tylnej ściance, jak i na uchylnej pokrywie). Stopień ochrony dla E RAM to: IP66 / IP69K.

Rafał Cegłowski
Astat

www.astat.com.pl