Testo 882 - kamera termowizyjna z detektorem 320×240 pikseli

| Prezentacje firmowe Artykuły

Od ponad 60 lat firma Testo niezmiennie wprowadza na rynek nowe przyrządy kontrolno-pomiarowe, odpowiadając tym samym na zmienność tendencji rynkowych na świecie. Również w termowizji dzięki wytężonej pracy i zaufaniu klientów Testo AG wyrosła na jednego z liderów w produkcji kamer termowizyjnych.

Testo 882 - kamera termowizyjna z detektorem 320×240 pikseli

Fot. 1. Kamera termowizyjna Testo 882

Współczesny błyskawiczny rozwój termowizji stawia przed kamerami termowizyjnymi coraz szerszy zakres zadań i potrzeb na spełnienie rosnących oczekiwań kolejnych użytkowników. Rozdzielczość detektora, czułość termiczna i zakres pomiarowy to główne parametry charakteryzujące kamery do zastosowań w przemyśle, badaniach R&D czy w budownictwie.

Termowizja przemysłowa bazująca na kamerach z rozdzielczością 160×120 pikseli znajduje zastosowanie przy wykrywaniu przeciążeń elektrycznych, weryfikacji pracy podstacji, rozdzielni, szaf sterowniczych, badań silników elektrycznych czy monitoringu linii procesowej. Diagnostyka ta zwiększa znacząco szanse na ograniczenie kosztów produkcji i zachowanie ciągłości pracy bez wymuszonych przestojów.

Gdy mamy do czynienia z weryfikacją sieci energetycznych, jak również pomiarami z większych odległości, niezastąpione stają się kamery z rozdzielczością 320×240 pikseli (lub 640×480 pikseli), zaś w przypadku pomiarów termowizyjnych w hutach, odlewniach i na piecach przemysłowych z racji wysokich temperatur, sięgających 550°C a nawet 1200°C, nacisk kładziony jest głównie na kamery o zwiększonym zakresie pomiarowym, dodatkowo wyposażonych w filtry zabezpieczające zarówno detektor, jak i samą kamerę przed uszkodzeniami.

Kamera termowizyjna Testo 882 charakteryzuje się wysoką czułością termiczną (do 50 mK), wbudowanym aparatem cyfrowym i zwiększonym zakresem pomiarowym do 550°C. W połączeniu z szerokokątnym obiektywem 32×23° pozwala na szybkie i precyzyjne badanie węzłów łożyskowych, przekładni i silników elektrycznych, weryfikację pracy podstacji, rozdzielni czy szaf sterowniczych, diagnostykę baterii kondensatorów, jak również wykrywanie przeciążeń elektrycznych występujących w instalacjach.

Jej prosta i intuicyjna obsługa sprawia, że kamera w rękach każdego użytkownika stanowi profesjonalne narzędzie pomiarowe z powodzeniem wykorzystywane w każdych, nawet najbardziej wymagających aplikacjach. Dodatkową zaletą jest profesjonalny program IRSoft dołączany bezpłatnie do każdej z kamer. Szczegółowa analiza każdego zdjęcia, możliwość raportowania i archiwizowania zdjęć z wykonanych pomiarów, rozbudowane menu i szeroki wachlarz możliwości analitycznych zapewnia wysoką jakość oprogramowania w cenie kamery.

Zalety kamery

  • rozdzielczość detektora 320×240 pikseli
  • SuperResolution - rozdzielczość 640×480 pikseli
  • obiektywy w 32×23°
  • zakres pomiarowy nawet do 550°C
  • czułość termiczna <50 mK
  • wbudowany aparat cyfrowy
  • automatyczne wykrywanie ColdSpot/HotSpot

Nowością na rynku jest opatentowana przez producenta - firmę Testo A.G., funkcja SuperResolution. Technologia ta pozwala na dwukrotne poprawienie rozdzielczości wszystkich kamer Testo, również tych już eksploatowanych. Wykorzystując funkcję SuperResolution w kamerze Testo 882 o rozdzielczości detektora 320×240 pikseli, otrzymujemy na zdjęciu termowizyjnym 640×480 pikseli.

Firmware urządzenia wykorzystuje obrazy powstające w kamerze na skutek naturalnych ruchów ręki podtrzymującej kamerę. W ciągu 0,5 s kamera rejestruje równocześnie 5 zdjęć o standardowej rozdzielczości a poprzez użycie odpowiedniego logarytmu zdjęcia zostają zapisane już w podwyższonej rozdzielczości (640×480 pikseli).

Fot. 2. Przykładowe zastosowanie kamery termowizyjnej Testo 882

Mimo kosztów związanych z zakupem kamery termowizyjnej powód nieustającego zainteresowania wdrożeniem kamer termowizyjnych jest niezwykle prosty. Każdy logicznie myślący pracownik czy właściciel firmy produkcyjnej doskonale zna koszty wynikające z unieruchomienia produkcji spowodowanej wystąpieniem awarii. Tendencje rynku nie zmieniły się podobnie jak postrzeganie przyszłościowe takich spraw.

Firma licząca sumiennie swoje zyski i straty wcześniej czy później dojdzie do wniosku, że zakup sprzętu pozwalającego poprzez systematyczną diagnostykę na wykrycie usterki przed jej wystąpieniem będzie się znacznie bardziej opłacać niż strata czasu, środków i pieniędzy niezbędnych do usunięcia usterki. Posiadanie kamery w zakładzie przez 24 h to gwarancja możliwości jej zastosowania w każdym momencie, nawet w przypadku zwykłych podejrzeń o nieprawidłową pracę urządzenia.

Wybierz kamerę termowizyjną Testo 882 - niezbędne urządzenie w każdym dziale utrzymania ruchu.

Testo Sp. z o.o.
www.kamerytermowizyjne.net