Możesz zarządzać tylko tym, co możesz zmierzyć

Oszczędność mediów i zwiększona produktywność nie wykluczają się. Pierwszym krokiem ku oszczędności jest dokładna wiedza o tym, w jaki sposób, kiedy i gdzie energia jest zużywana. Dlatego podstawą w tworzeniu wydajnego rozwiązania jest możliwość pomiaru zużycia. System APROL EnMon firmy B&R umożliwia ciągły monitoring zużycia energii i innych mediów.

Posłuchaj
00:00

Podstawą w tworzeniu wydajnego rozwiązania służącego energooszczędności i wzrostowi energoefektywności w przedsiębiorstwie jest możliwość pomiaru zużycia energii.

MAKSYMALNY POZIOM ELASTYCZNOŚCI

APROL EnMon opiera się na systemie sterowania procesami APROL. Ta ostatnia to platforma inżynierska zapewniająca maksimum elastyczności przy jednoczesnej minimalizacji kosztów i nakładów pracy. System ten znacząco upraszcza wdrożenie zadań zarządzania energią i jest zgodny ze standardami ISO 50001 i EN 16001.

SZEROKA GAMA ZASTOSOWAŃ

APROL jest elastyczny i ma zdolność adaptacji do dowolnych wymagań. Jako że jest to gotowy pakiet rozwiązań, jedyne, co użytkownik musi wykonać, to ustawić parametry. Natomiast kompleksowy system zarządzania energią możliwy jest poprzez integrację podsystemu APROL EnMon w kompletny system sterowania procesami APROL.

NIEZALEŻNE ROZWIĄZANIE OPOMIAROWANIA I MONITORINGU DLA WSZYSTKICH BRANŻ

APROL EnMon jest rozwiązaniem firmy B&R do pomiaru, rejestrowania i oceny wszystkich źródeł energii w celu zapewnienia ciągłej optymalizacji procesów. Ponieważ APROL EnMon jest niezależnym rozwiązaniem, może być z powodzeniem zintegrowany z istniejącymi rozwiązaniami automatyzacji. Sposób instalacji monitorowania energii zależy od wyboru użytkownika - czy jako system niezależny od istniejącego systemu kontroli budynku, czy jako SCADA lub system sterowania procesami.

Automatyka infrastruktury

Dla użytkowników pobierających energię takie niezależne rozwiązanie jest najlepszym sposobem, ponieważ nie wymaga interwencji w istniejące systemy. Zbędne są narzędzia do objaśniania zadań w zadanym systemie czy dostosowania i modyfikacje istniejącego systemu.

Automatyka zakładowa

W obszarze automatyki zakładowej potrzebne są dane wykorzystania energii z poszczególnych maszyn; dane te są dostępne z poziomu różnych interfejsów. Pozostałe dane dotyczące energii są mierzone przy użyciu dodatkowych transmiterów i zbierane przy użyciu kanałów I/O w oddzielnym systemie do monitorowania energii.

Automatyzacja produkcji

W typowych, średniej wielkości, systemach automatyzacji zakładów produkcyjnych, dodanie sterownika do istniejącego systemu monitorowania energii zapewnia odrębność systemu. Bezpośrednie przetwarzanie danych energetycznych w istniejącym systemie APROL jest najbardziej efektywnym sposobem zminimalizowania kosztów.

Sterowanie procesami

Znaczące systemy sterowania procesami obejmują kilka miejsc, gdzie dokonywany jest pomiar energii. Dane te są następnie kojarzone przez specjalne urządzenia i przetwarzane w odrębnym systemie monitorowania energii.

PEŁNA AKWIZYCJA ZUŻYCIA ENERGII.

APROL EnMon umożliwia monitoring zużycia różnych form energii, nie tylko elektrycznej, ale także innych, takich jak, gaz, olej, para wodna, ciepło, powietrze, woda oraz odnawialnych źródeł energii. Rodzaje tej energii można dowolnie zdefiniować, więc użytkownik może wyszczególnić nazwy, które odpowiadają danym wymaganiom (np. gaz do ogrzewania A7, gaz do ogrzewania B3). Podejście rodzajowe jest wykorzystywane w raportowaniu, dzięki czemu modyfikacje i dostosowywania nie są konieczne.

B&R Automatyka Przemysłowa
www.br-automation.com

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Przemysł 4.0
Jak system ERP zwiększa efektywność zarządzania zleceniami i procesem produkcyjnym?
Silniki i napędy
Nowy przenośnik taśmowy VarioFlow: elastyczny i płynny transport w branży FMCG i farmacji z kompletną ofertą komponentów z jednego źródła
Silniki i napędy
Nowe funkcje napędów EURA Drives - wsparcie dla gospodarki wodno-kanalizacyjnej
Roboty
TFM Robotics, coboty Techman Robot i automatyzacja procesów
Roboty
Irpark: polskie roboty mobilne wspierane przez AI
Roboty
Od AGV do AMR - ewolucja inteligentnego transportu wewnętrznego
Powiązane treści
Efektywne zarządzanie mediami w zasięgu ręki
Energetab 2016. Przewodnik targowy
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów