Urządzenia sygnalizacyjne firmy Werma montowane w szafach i na obudowach

| Prezentacje firmowe Artykuły

Obudowy, szafy przemysłowe i ich wyposażenie stanowią trzon wszelkich instalacji automatyki przemysłowej. Szczególnie ważne są urządzenia sygnalizacyjne montowane w szafach i na obudowach. Dzięki nim użytkownicy instalacji mogą odbierać jasne komunikaty dotyczące pracy poszczególnych elementów instalacji oraz ich stanów. Urządzenia sygnalizacyjne pozwalają na bieżąco nadzorować procesy oraz szybko eliminować błędy i awarie.

Urządzenia sygnalizacyjne firmy Werma montowane w szafach i na obudowach

SYGNALIZATORY DO MONTAŻU PANELOWEGO

Fot. 1. Sygnalizatory optyczne i akustyczne do montażu panelowego na szafach i obudowach przemysłowych

Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi firma Werma Signaltechnik, która ma w swojej ofercie szeroką gamę sygnalizatorów panelowych ze światłem ciągłym, migającym oraz błyskowym w pięciu kolorach. Sygnalizatory mają wysoki stopień ochrony IP65, co pozwala stosować je również na zewnątrz budynków.

Niewątpliwą zaletą tych urządzeń są uniwersalne rozmiary, dzięki czemu modernizacja układu jest bardzo prosta. Na przykład: klient posiadający obudowy przystosowane do montażu elementów o średnicach 22 mm ma możliwość wymiennej instalacji wszystkich elementów sygnalizacji panelowej firmy Werma, ponieważ oferuje ona komponenty o średnicach od 22 mm do nawet 75 mm.

Oprócz optycznych sygnalizatorów panelowych firma Werma oferuje także brzęczyki panelowe, charakteryzujące się niskim poborem prądu i głośnością emitowanego dźwięku na poziomie 80 dB. Werma oferuje także sygnalizatory do montażu panelowego, które mają zastosowanie w strefach zagrożonych wybuchem Ex.

GDY JEDEN ZMYSŁ TO ZA MAŁO

Firma Werma Signaltechnik oferuje rozwiązanie łączące światło ciągłe LED oraz brzęczyk akustyczny w jednym sygnalizatorze. Gdy sygnalizator zadziała, emituje jednocześnie sygnał świetlny oraz dźwiękowy. Wyciszenie sygnału dźwiękowego następuje poprzez dotknięcie sygnalizatora.

Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi o sygnalizację w miejscach, w których podczas normalnej pracy sygnalizator znajduje się w zamkniętej szafie, a w razie wystąpienia awarii uruchamia się i daje użytkownikowi sygnał, co się stało. Następnie użytkownik może wyłączyć sygnał dźwiękowy i monitorować, czy stan urządzenia uległ zmianie pod wpływem wykonanych działań (lampa gaśnie), czy awaria nadal trwa (lampka się świeci).

SYGNALIZACJA NA OBUDOWIE

Fot. 2. Produkty firmy WERMA

Oprócz sygnalizatorów do montażu panelowego firma Werma posiada w swojej ofercie wiele urządzeń sygnalizacyjnych przeznaczonych do montażu na obudowach. Najbardziej innowacyjnym produktem jest kolumna sygnalizacyjna KombiSIGN 40 prezentująca nowatorskie podejście w kwestii sygnalizacji optyczno-akustycznej, ponieważ pozwala na łączenie elementów kolumny za pomocą modułów, dając niesamowicie szerokie możliwości niestandardowych konfiguracji.

Każda kolumna może składać się z kilku modułów świetlnych i/lub dźwiękowych. Firma Werma udostępnia szeroką gamę akcesoriów do montażu kolumn oraz oferuje dodatkowe rozwiązania technologiczne, tj. moduł optyczny łączący światło ciągłe ze światłem migającym - TwinLIGHT oraz moduł z technologią TwinFLASH łączący światło błyskowe ze światłem o zwiększonej widoczności EVS.

Zastosowanie dwóch elementów świetlnych w jednym module zwiększa możliwości instalacji sygnalizacyjnej, bo w razie potrzeby użytkownik możne wywołać odmienne sygnały świetlne oraz pozwala to zaoszczędzić przestrzeń magazynową, ponieważ jeden moduł oferuje aż dwa rodzaje sygnału świetlnego. Dodatkową zaletą kolumn sygnalizacyjnych KombiSIGN 40 jest wysoki stopień ochronny IP66 oraz możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur (od -30 do +60°C).

INNE WARIANTY KOLUMN SYGNALIZACYJNYCH

Fot. 3. Modułowe kolumny sygnalizacyjne: KombiSIGN 40 Classic Look bez akcesoriów (po lewej) oraz KombiSIGN 40 Design Look, również bez akcesoriów

Werma oprócz kolumny KombiSIGN 40 oferuje wiele kolumn sygnalizacyjnych do montażu na obudowach szaf przemysłowych. Są to m. in.: kolumny sygnalizacyjne Kompakt o stałym połączeniu mechanicznym i elektrycznym, kolumny sygnalizacyjne FlatSIGN, których nowoczesny design i estetycznie zaokrąglona konstrukcja zapewniają kąt widzenia na poziomie 160° oraz kolumny CleanSIGN przeznaczone do zastosowań w strefach o podwyższonych standardach higienicznych.

Ponadto dostępna jest również szeroka gama sygnalizatorów akustycznych oraz optyczno-akustycznych, także do zastosowań w strefach zagrożonych wybuchem Ex.

POZOSTAŁE PRODUKTY

Przedstawione w tym artykule produkty stanowią jedynie ułamek szerokiej gamy komponentów oferowanych przez Werma Signaltechnik oraz spółkę INS-TOM, która od 22 lat jest wyłącznym przedstawicielem tej firmy w Polsce.

Więcej informacji na temat oferty produktów firmy Werma Signaltechnik znajdą Państwo, kontaktując się z jej przedstawicielem pod adresem: cezary.florczak@instom.com.pl.

INS-TOM Sp. z o.o.
www.instom.com.pl