Grupa Delta - rozwiązania z zakresu zarządzania energią

| Prezentacje firmowe Artykuły

Grupa Delta jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań z zakresu zarządzania energią oraz głównym dostawcą automatyki przemysłowej, zasilania gwarantowanego i rozwiązań z zakresu instalacji OZE. Zgodnie z misją firmy "Dostarczanie innowacyjnych, czystych i efektywnych energetycznie rozwiązań dla lepszego jutra", oferowane produkty charakteryzują się najwyższą energooszczędnością i wydajnością. Odpowiedzialność Delty ma bowiem bezpośredni wpływ na ograniczenie globalnego ocieplenia na świecie.

Grupa Delta - rozwiązania z zakresu zarządzania energią

SYSTEMY ZASILANIA UPS ORAZ INFRASTRUKTURA DATA CENTER

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w projektowaniu i produkcji zasilaczy UPS, oferta grupy Delta jest dziś topową na rynku data center. Wśród naszych klientów znajdują się wiodące na świecie przedsiębiorstwa z sektora data center, finansów, publicznego, transportu, telekomunikacji, oraz przemysłu i energetyki.

Grupa Delta jest dziś wiodącym liderem w zakresie infrastruktury Data Center. W zakres oferty wchodzą następujące rozwiązania:

 • systemy zasilania UPS o mocy od 600 VA do 4 MW (o konstrukcji monoblokowej oraz modułowej),
 • klimatyzacja precyzyjna,
 • szafy rack z akcesoriami,
 • listwy zasilające PDU,
 • bezstykowe przełączniki zasilania STS,
 • zarządzanie infrastrukturą obiektów Data Center (DCIM).

SYSTEMY ZASILANIA PRĄDEM STAŁYM WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ

Grupa Delta posiada ponad 70-letnią historię w dziedzinie systemów zasilania prądem stałym. Korzenie rozwiązań dla telekomunikacji sięgają roku 1930, kiedy to Haasler rozpoczął współpracę ze Szwajcarską Pocztą. W Finlandii z kolei firma Valtion Sähköpaja rozpoczeła produkcję systemów staoprądowych (DC) już w roku 1940. Firmy połączyły swoją działalność na początku lat 90. zeszłego wieku. Dziś firma ta (Ascom Energy Systems) należy do grupy Delta. W zakres oferty wchodzą m.in.:

 • siłownie telekomunikacyjne w wykonaniu indoor i outdoor,
 • falowniki DC/AC,
 • przetwornice DC/DC,
 • rozwiązania hybrydowe wykorzystujące energię odnawialną,
 • systemy monitoringu urządzeń oraz obiektów telekomunikacyjnych.

FOTOWOLTAIKA

Lista falowników solarnych firmy Delta jest jedną z bogatszych na rynku fotowoltaicznym. Oferta obejmuje małe falowniki jednofazowe od 3 kW aż po trójfazowe o mocy 80 kW. W bogatym typoszeregu falowników solarnych można znaleźć rozwiązania odpowiednie do zastosowań zarówno w niewielkich instalacjach domowych, jak też elektrowniach fotowoltaicznych. Te ostatnie mogą osiągać moce rzędu megawatów.

Uzupełnieniem oferty jest system monitorowania i nadzoru, wraz ze sprawnie działającą światową siecią serwisową.

PRZYDOMOWE I MAŁE INSTALACJE

Falowniki o mocy od 3 do 10 kVA przeznaczone do średniej wielkości systemów komercyjnych i małych instalacji przydomowych wyróżniają się wysoką sprawnością sięgającą nawet 98,3%. Połączenie lekkiej kompaktowej obudowy z wyjątkowo prostym w instalacji uniwersalnym uchwytem ściennym zapewnia prosty i szybki montaż urządzeń. Charakterystyczną cechą serii jest wysoka elastyczność w doborze falowników, która wynika z szerokiego zakresu napięcia wejściowego 200-1000 VDC oraz standardowo występujących dwóch "tracker-ów" MPPT w standardzie.

DUŻE INSTALACJE O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM

Trójfazowe falowniki solarne RPI o mocy od 15 do 50 kVA stanowią optymalne rozwiązanie do komercyjnych instalacji. Na szczególną uwagę zasługuje sprawność falowników sięgająca nawet 98,6%. Dzięki efektywnemu systemowi chłodzenia falowników urządzenia są w stanie zachować znamionowe parametry pracy przy temperaturze otoczenia sięgającej nawet +49°C. Falowniki wyposażone są w 2 MPPT (asymetryczne) i podobnie jak falowniki mniejszej mocy również mają szerokie okna tolerancji napięcia wejściowego (DC) oraz niskie napięcie startu.

OŚWIETLENIE LED

Podążając za oczekiwaniami rynku oraz nowymi możliwościami technologicznymi, firma Delta co roku poszerza portfolio produktów oświetlenia LED, oferując coraz szerszą gamę rozwiązań LED o wyjątkowej wydajności i jakości zgodnej z międzynarodowymi normami. Szeroka oferta produktów w połączeniu z systemami zaawansowanego sterowania oświetleniem pozwala na kompleksową realizację projektów z zakresu oświetlenia komercyjnego ulic oraz obiektów przemysłowych. Integrując oprawy ze zdalnym sterowaniem opartym na transmisji przewodowej lub bezprzewodowej, możliwy jest bieżący monitoring oraz inteligentne sterowanie oświetleniem optymalizujące w ten sposób efektywność operacyjną.

MAGAZYNOWANIE ENERGII

Już od kilku lat obserwowany jest wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną na całym świecie i szacuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat konsumpcja energii może wzrosnąć nawet o połowę. Ze względu na kierunek rozwoju sieci elektroenergetycznych oraz rynku energii w ostatnich latach, charakteryzujący się wzrostem udziału rozproszonych źródeł energii, rośnie zapotrzebowanie na systemy magazynowania energii.

Systemy umożliwiające magazynowanie energii elektrycznej z sieci dystrybucyjnej, źródeł odnawialnej energii (OZE), a następnie dystrybucja według dynamicznie ustalanego scenariusza jest kluczem do sprawnie działającej sieci typu Smart Grid. Głównym zadaniem magazynu jest pokrywanie szczytowych obciążeń w systemie energetycznym oraz wyrównanie zmienności zapotrzebowania na energię. Zasada działania magazynu polega na ładowaniu zasobnika energii podczas występowania doliny obciążenia oraz dostarczanie mocy w szczycie zapotrzebowania.

W ofercie firmy Delta znajdują się również rozwiązania dedykowane do magazynowania energii. Przykładem jest trójfazowy konwerter serii PSC 100, o konstrukcji modułowej, z możliwością skalowania od 20 do 100 kW w ramach jednej szafy. Modułowa konstrukcja umożliwia stosowanie nadmiarowych modułów mocy (redundancja n+1 na wypadek awarii podnosi niezawodność zasilania) wraz z możliwością rozbudowy mocy konwertera w trakcie użytkowania.

Takie rozwiązanie pozwala na optymalizację kosztów inwestycyjnych, gdyż następują w parze z rozwojem/ potrzebami instalacji. Możliwość wykorzystania konwertera z dowolnym typem baterii, pozwala na implementację magazynu energii w wielu implementacjach przemysłowych.

STACJE ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

Kolejnym znaczącym elementem sieci Smart Grid staje się samochód elektryczny w połączeniu z infrastrukturą ładowania. Dostępność infrastruktury ładowania odgrywa bardzo istotną rolę w utrzymaniu dynamiki rozwoju rynku samochodów elektrycznych. Idąc naprzeciw oczekiwaniom rynku, Delta oferuje stacje wysokiej wydajności do zastosowań domowych oraz publicznych. Stacje wolnego ładowania w pełni pokrywają zapotrzebowanie ładownia pojazdów w garażach lub miejscach postojowych, natomiast stacje o mocy 50 i 150 kW świetnie wpisują się w potrzeby budowy sieci ładowania szybkiego ładowania.

Na szczególną uwagę zasługuje ultraszybka stacja ładowania o konstrukcji modułowej (rozbudowa od 50 do 150 kW w ramach jednej stacji) umożliwiająca ładowanie nawet 4 pojazdów jednocześnie. Moc ładowania dla każdego ze stanowisk jest dynamicznie przydzielana przez sterownik stacji w trakcie ładowania pojazdów, dzięki czemu możliwe jest znaczne skrócenie czasu ładowania.

Grupa Delta
www.deltapowersolutions.com