Czujnik Parker SensoControl SCP07 to większe bezpieczeństwo w hydraulice mobilnej i przemysłowej

| Prezentacje firmowe Bezpieczeństwo

Parker Hannifin, światowy lider w dziedzinie napędów i techniki sterowania, wprowadza na rynek nowy czujnik ciśnienia SCP07. Czujnik został stworzony głównie z myślą o rozwiązaniach związanych z bezpieczeństwem.

Czujnik Parker SensoControl SCP07 to większe bezpieczeństwo w hydraulice mobilnej i przemysłowej

Błędny sygnał z informacją o wartości ciśnienia w układzie hydraulicznym w pracujących na obiekcie dźwigach, podnośnikach, prasach do opon czy osprzęcie scenicznym może doprowadzić do poważnych wypadków. Dzięki czujnikowi Parker SensoControl SCP07 stan ciśnienia hydraulicznego może być kontrolowany w funkcjonalnie bezpieczny sposób, przy zachowaniu możliwości natychmiastowego wykrycia wszelkich nieprawidłowości.

Fot. 1. Czujnik SensoControl SCP07 jest przeznaczony do stosowania w rozwiązaniach wymagających poziomu bezpieczeństwa klasy "d" wg normy EN ISO 13849 lub poziomu nienaruszalności bezpieczeństwa SIL2 wg normy IEC 61508

Czujnik SCP07 może być stosowany w rozwiązaniach podlegających wymaganiom poziomu bezpieczeństwa klasy "d" zgodnie z normą EN ISO 13849 lub poziomu nienaruszalności bezpieczeństwa SIL2 zgodnie z normą IEC 61508. Nowy czujnik rejestruje sygnał z celi pomiarowej i przetwarza informację o wartości ciśnienia na sygnał wyjściowy w standardzie 4-20 mA. Sygnały pozostają odseparowane i są w układzie odwróconym. Jednostka sterująca o danej klasie bezpieczeństwa może kontrolować funkcje związane z bezpieczeństwem i zapewnia łączność elektryczną czujnika SCP07.

Czujnik SCP jest przeznaczony do pracy przy maks. ciśnieniu 600 bar. Posiada gwint G1/4 zgodnie z normą DIN 3852-11 (E). Dzięki zwartej budowie czujnik sprawdzi się szczególnie dobrze przy montażu w ograniczonej przestrzeni. Dodatkowe zalety czujnika SCP07 to: szeroki zakres temperaturowy od -40 do 125°C i stabilność długookresowa. Więcej informacji na stronie producenta.

Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o.
www.parker.com