Czujniki temperatur cieczy i gazów

| Technika

Rockwell Automation przedstawia nową generację czujników temperatury 837T w ramach portfolio czujników półprzewodnikowych. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii i dużej dokładności są wszechstronnym rozwiązaniem do mierzenia temperatury cieczy i gazów.

Czujniki temperatur cieczy i gazów

Seria 837T występuje w dwóch wariantach - z wbudowanym wyświetlaczem oraz bez wyświetlacza. Model z wyświetlaczem może mierzyć temperatury z zakresu -20 ÷ 80°C oraz ma wbudowany protokół IO-Link. Technologia ta pozwala na łatwą integrację sensorów bezpośrednio w systemie sterowania, za pośrednictwem mastera IO-Link oraz sieci Ethernet/IP.

Dzięki temu czujniki mogą być konfigurowane zarówno ręcznie, jak i poprzez oprogramowanie Studio 5000 Logix Designer. Poza technologią IO-Link dostępne są również sygnały standardowe, w postaci wyjścia cyfrowego oraz analogowego 4-20 mA.

Zalety technologii IO-Link w czujnikach serii 837T:

  • Tryb uczenia - zarówno ręczny, jak i za pośrednictwem Studio 5000 z wykorzystaniem gotowego profilu Add-On;
  • Wartość temperatury dostępna w PLC bezpośrednio w stopniach Celsjusza - brak konieczności skalowania;
  • Nazwy dostosowane do aplikacji - ułatwienie w lokalizacji czujnika na maszynie;
  • Tryb blokady - można zdalnie zablokować zmianę ustawień, przez co wyeliminowana jest możliwość wprowadzania zmian przez osoby niepożądane.

Modele bez wyświetlacza oferują pomiar temperatur z zakresu -50 ÷ 250°C, z wyjściem 4-20 mA oraz z sondami o długości od 25 do 350 mm.

Obie serie czujników 837T mają obudowy o odporności środowiskowej IP67 oraz występują w wariantach z szeroką gamą przyłączy procesowych.

Ofertę uzupełnia seria czujników rezystancyjnych serii 837RTD wykorzystujących sensor PT1000 jako element pomiarowy. Charakteryzują się szerokim zakresem mierzonej temperatury (-50 ÷ 200°C) oraz kompaktową, odporną na wibracje obudową o stopniu ochrony IP67.

Michał Nieużyła
RAControls

www.racontrols.pl

Zobacz również