Inteligentne rozwiązanie do kontroli warunków klimatycznych pomieszczeń

| Prezentacje firmowe Artykuły

Większy komfort pomieszczeń i oszczędność energii - to hasła, na które zwraca się dzisiaj szczególną uwagę. W zasadzie nie projektuje się już budynków bez wysokiej jakości systemów sterowania. Ale jak połączyć nowoczesną technologię z ograniczonym budżetem, nie rezygnując ze zrównoważonych rozwiązań?

Inteligentne rozwiązanie do kontroli warunków klimatycznych pomieszczeń

Rozwiązanie problemu, przed którym każdego dnia stają inżynierowie i projektanci systemów, stanowi dostarczana przez firmę Sabur nowa seria sterowników pomieszczeniowych PCD7.LRxx BACnet MS/TP Saia Burgess Controls.

Sterowniki pomieszczeniowe PCD7.LRxx BACnet firmy Saia Burgess Controls to świetny sposób, pozwalający zastosować najnowszą sprawdzoną wiedzę, dotyczącą rozwiązań w zarządzaniu komfortem w pomieszczeniach. Dzięki aplikacji RoomUp jest to również niezwykle wygodne narzędzie, aby przeprowadzać ich uruchomienie. Tym samym automatyka budynkowa zyskała nową serię urządzeń, zapewniających najwyższą wydajność energetyczną i elastyczność podczas montażu!

SZEROKA GAMA ZASTOSOWAŃ

Seria PCD7.LRxx obejmuje szeroką gamę zastosowań dla systemów automatyki przemysłowej do sterowania komfortem w pomieszczeniach.

Rozwiązania można łatwo adaptować do zmian lub rozbudowy w trakcie użytkowania budynku, dzięki użyciu konfiguracji jednostek nadrzędnych/podrzędnych, natomiast zastosowanie dodatkowych swobodnie programowalnych sterowników pozwala na zaspokojenie konkretnych potrzeb klientów.

Możliwe zastosowania

 • Klimakonwektory dwu- i czterorurowe
 • Wentylatory 1-3-biegowe; wentylatory z regulacją obrotów
 • Doprowadzenie powietrza z kontrolą jego jakości
 • Chłodzenie sufitowe
 • Ogrzewanie podłogowe
 • Ogrzewanie grzejnikowe
 • Kombinacja powyższych rozwiązań

WYDAJNOŚĆ ENERGETYCZNA

Zgodnie z normą EN15232 sterowniki z serii PCD7.LRxx mają najwyższą klasę wydajności w kontroli warunków poszczególnych pomieszczeń według zapotrzebowania. Najwyższą wydajność energetyczną zapewniają niezależne od zmian ciśnienia zawory sterujące, zawory sześciodrogowe, wentylatory z regulacją obrotów oraz kontrola jakości powietrza w pomieszczeniu.

ELASTYCZNOŚĆ PODCZAS MONTAŻU

Seria PCD7.LRxx cechuje się szeregiem przemyślanych funkcji, przyczyniających się do zmniejszenia kosztów:

 • Sterowniki są dostępne w obudowach o dwóch rozmiarach i w kilku wersjach we/wy, co pozwala zaspokoić indywidualne potrzeby użytkowników;
 • Są uniwersalnie montowane na szynach DIN, w małych obudowach instalacyjnych oraz w konfiguracji naściennej (z dodatkowymi pokrywami zacisków);
 • Zapewniają napięcie wyjściowe 24 VAC, co pozwala na bezpośrednie przyłączenie i zasilanie urządzeń lokalnych;
 • Mogą być zasilane z sieci;
 • Przekaźniki i triaki są dostosowane do napięcia sieci zasilającej;
 • Mają proste okablowanie z użyciem dwużyłowej magistrali o dowolnej biegunowości do podłączenia modułów naściennych (TR40, TR40-C02, TR42 oraz TR42-C02);
 • Umożliwiają łatwy montaż rozwiązań w całym obiekcie: po konfiguracji jednego pomieszczenia można ją rozszerzyć na inne pomieszczenia za pomocą mobilnej aplikacji RoomUp („koncepcja szablonów”).

BEZPIECZEŃSTWO INWESTYCJI

Co ważne, sterowniki PCD7.LRxx zapewniają elastyczność systemu automatyki budynkowej na przyszłość:

 • Dają gwarancję długoterminowego bezpieczeństwa inwestycji i zgodności z przyszłymi rozszerzeniami, ponieważ wykorzystują będący standardem w automatyce budynkowej protokół BACnet (na liście BACnet Testing Laboratories jako zaawansowane sterowniki rozwiązań B-AAC);
 • Umożliwiają łatwą adaptację do zmian lub rozbudowy systemu w trakcie użytkowania budynku dzięki użyciu konfiguracji jednostek nadrzędnych/podrzędnych.

APLIKACJA ROOMUP: INTUICYJNE NARZĘDZIE MOBILNE

Aplikacja RoomUp to nowy, niezwykle wygodny sposób, aby przeprowadzać uruchomienie rozwiązań w pomieszczeniach - wystarczy użyć urządzenia (tabletu czy smartfonu) z zainstalowaną aplikacją RoomUp. Jest ona dostępna w sklepie Google Play (wymaga systemu Android 5.0 lub wyższego).

INTELIGENTNA KONFIGURACJA ROZWIĄZAŃ

Konstrukcja PCD7.LRxx wykorzystuje całą wiedzę na temat rozwiązań do inteligentnego i wydajnego energetycznie zarządzania pomieszczeniami. Przetestowane, sprawdzone i zintegrowane rozwiązania są udostępnione jako konfigurowane warianty poprzez aplikację RoomUp. Aplikacja gwarantuje ustawienie parametrów i uruchomienie według wskazówek, dzięki czemu procedura jest bezbłędna i wymaga minimalnego nakładu pracy.

EFEKTYWNA OBSŁUGA ROZWIĄZAŃ W CAŁYM OBIEKCIE

Przemyślana koncepcja szablonów aplikacji RoomUp pozwala na wygodne generowanie rozwiązań do setek pomieszczeń i ich jednoczesną zmianę, co znacznie skraca czas odbioru. Jednorazowe wprowadzenie zmiany w rozwiązaniu - do odpowiadającego mu szablonu rozwiązania pomieszczenia - spowoduje automatyczne zastosowanie zmian do wszystkich pomieszczeń, wykorzystujących ten sam szablon. Wszystkie czynności, związane z uruchomieniem, można wygodnie wykonać z urządzenia z systemem Android poprzez sieć bezprzewodową. Dzięki temu technik, zajmujący się odbiorem, może swobodnie poruszać się po budynku w trakcie procedury.

WYJĄTKOWA PROCEDURA URUCHOMIENIA

Aplikacja RoomUp pozwala zastosować zupełnie nową procedurę uruchomienia i testów końcowych pomieszczenia:

 • Szybkie i łatwe uruchomienie przez jedną osobę, korzystającą ze smartfonu lub tabletu;
 • Niezawodna procedura testowania na miejscu według wskazówek i zintegrowane tworzenie raportów;
 • Efektywne, automatyczne adresowanie urządzeń;
 • Komunikacja bezprzewodowa pozwala na uruchomienie przed ukończeniem montażu magistral.

Sabur Sp. z o.o.
www.sabur.com.pl