Złączki listwowe WAGO TOPJOB S - teraz również z dźwignią

Unosisz dźwignię, wsuwasz przewód, opuszczasz dźwignię i gotowe. To genialne w swej prostocie rozwiązanie łączenia przewodów stoi za sukcesem uniwersalnych złączek WAGO z serii 221. Teraz ta sama technika połączeniowa ułatwi pracę profesjonalistów na całym świecie, którzy korzystają ze złączek listwowych TOPJOB S.

Posłuchaj
00:00

Od kwietnia bieżącego roku, kiedy na targach w Hanowerze zaprezentowano nowe złączki TOPJOB S z dźwignią, przewody w rozdzielnicach mogą być podłączane, a następnie demontowane ręcznie, bez konieczności stosowania jakichkolwiek przyrządów montażowych.

Intuicyjną i komfortową obsługę docenią w szczególności użytkownicy, którzy podłączają urządzenia na obiekcie. Dzięki zastosowaniu dźwigni ryzyko ominięcia zacisku w trakcie oprzewodowywania lub błędnego podłączenia przewodów zostaje praktycznie wyeliminowane.

Dodatkowo stabilnie otwarty zacisk, bez stosowania jakichkolwiek narzędzi, umożliwia wykorzystanie obu rąk do oprzewodowania listwy. Ułatwia to przede wszystkim podłączanie przewodów sztywnych o dużych przekrojach.

Najważniejsze korzyści:

  • prosty i intuicyjny ręczny montaż oraz demontaż przewodów,
  • konstrukcja dźwigni zapewniająca stabilne otwarcie i zamknięcie zacisku,
  • łatwe podłączanie przewodów sztywnych dzięki układowi bocznego montażu,
  • przekroje nominalne 2,5 mm², 6 mm² oraz 16 mm²,
  • wykonanie 2- oraz 3-przewodowe.

Złączki listwowe WAGO z dźwignią są przeznaczone do wszystkich rodzajów przewodów: zarówno tych jedno- i wielodrutowych, jak i linkowych. Podobnie jak w przypadku sprawdzonej wersji złączek listwowych TOPJOB S z otworem montażowym, również tutaj zastosowano technikę zacisku push-in. Umożliwia to bezpośrednie podłączanie nie tylko przewodów sztywnych, lecz także przewodów linkowych o przekroju od 0,75 mm² zakończonych zaciśniętymi gazoszczelnie tulejkami.

Dotyczy to również złączek listwowych z dźwignią - po prostu dźwignia pozostaje zamknięta. Dzięki możliwości montażu przewodu z boku złączki listwowe z dźwignią umożliwiają również łatwe podłączanie przewodów sztywnych o dużych przekrojach.

Jako pierwsze WAGO zaprezentowało złączki listwowe z dźwignią o przekroju nominalnym 2,5 mm², 6 mm² oraz 16 mm² - a zatem zarówno do stosowania w obszarze zasilania, jak i sterowania o najbardziej typowym przekroju. Są one dostępne w wykonaniach 2- oraz 3-przewodowych.

Strona obiektowa złączki jest wyposażona w dźwignię, natomiast dla wykonania oprzewodowania wewnętrznego przewidziano do wyboru przycisk lub otwór na przyrząd montażowy. W przyszłości koncepcja montażu z wykorzystaniem dźwigni zostanie rozszerzona na pozostałe serie złączek listwowych TOPJOB S.

WAGO

Więcej na www.wago.pl
Powiązane treści
Złączki i aparatura niskiego napięcia na szynę DIN
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Przemysł 4.0
Modernizacja maszyn zgodna z wymogami UE. Nie ryzykuj przestojów – sprawdź zgodność maszyn z normami UE!
Obudowy, złącza, komponenty
Firma igus wprowadza na rynek odporne na zużycie łożyska ślizgowe testowane pod kątem obecności PTFE
Silniki i napędy
Rozwiązania napędowe Hägglunds wspierają proces rafinacji konwertorowej w firmie UHT
Obudowy, złącza, komponenty
Szafy przemysłowe z wydajnym chłodzeniem, chroniące wrażliwą elektronikę
Roboty
Robotyzacja procesów spawalniczych – kiedy warto zainwestować w robota spawalniczego?
Silniki i napędy
Silniki elektryczne przeznaczone do eksploatacji w strefach zagrożonych wybuchem
Zobacz więcej z tagiem: Obudowy, złącza, komponenty
Szkolenie
Podstawy prefabrykacji szaf sterowniczych - warsztaty (wrzesień II)
Szkolenie
Podstawy prefabrykacji szaf sterowniczych - warsztaty (wrzesień I)
Szkolenie
Podstawy prefabrykacji szaf sterowniczych - warsztaty (sierpień)

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów