Przemysłowe czytniki RFID

| Prezentacje firmowe Komunikacja

Projektując urządzenia dla przemysłu, należy wziąć pod uwagę m.in. odporność i niezawodność pracy w środowisku zapylonym, wilgotnym, w bardzo wysokich lub niskich temperaturach. Dlatego też czytniki RFID serii IND produkowane przez Inveo S.C. wyposażone są w hermetyczną obudowę o wskaźniku IP65. Jej parametry pozwalają na bezawaryjną pracę zawartej w nich elektroniki.

Przemysłowe czytniki RFID

Bezpiecznie obudowany hardware jest sprzętem nowatorskim i wielofunkcyjnym. Seria IND obejmuje czytniki, które w zależności od wersji komunikują się przez port LAN, RS485 lub USB, funkcjonują w oparciu na protokołach internetowych, Modbus TCP oraz Modbus RTU lub klasy USB CDC i HID.

Czytniki z LAN obsługują protokoły HTTP w trybie serwer oraz klient, dzięki którym ich zastosowanie jest jeszcze szersze. W zależności od modelu czytniki mają wyświetlacze LCD lub sygnalizację LED, którymi można dowolnie sterować, edytować komunikaty, itp. Zasilanie PoE zgodne z IEEE 802.3af, które posiadają czytniki wyposażone w port Ethernet, jest ich kolejnym, mocnym atutem.

Urządzenia obsługujące popularne standardy RFID (Unique, Mifare, iCODE, HID), wyposażone w wyjścia przekaźnikowe oraz cyfrowe wejścia. są doskonałym narzędziem dostępu, logowania do maszyn, hal produkcyjnych itp.

Mogą stanowić część systemu kontroli wydajności procesu produkcyjnego, efektywności pracowników, produktywności i wykorzystania konkretnych urządzeń i maszyn. Te kluczowe informacje pozwalają na usprawnienie procesów, a co za tym idzie realne obniżenie kosztów produkcji.

Czytniki serii IND występują także w wersji z otworem na kartę (tzw. tryb hotelowy). Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, jeżeli istnieje taka potrzeba w procesie produkcyjnym, karta jest odczytywana bez przerwy.

W sytuacji, gdy warunki pracy nie są tak wymagające można skorzystać z mniejszych czytników Nano RFID (komunikacja LAN) lub RFID-USB-DESK (czytnik nabiurkowy, komunikacja USB), który ma dwa funkcjonalne tryby pracy: jako emulacja klawiatury (HID) lub jako wirtualny port szeregowy (CDC).

Producent czytników jest świadom, że potrzeby i wymagania klientów są nieograniczone, dlatego też ciągle dostosowuje do nich swoje produkty. Przykładem tego jest opracowanie czytnika pozwalającego na pełny przepływ danych w systemie NFC.

Klienci mogą liczyć na wsparcie techniczne w procesie wdrażania czytników w ich wewnętrznych systemach. Producent świadczy także usługi tworzenia aplikacji a nawet nowych urządzeń pod konkretne wymagania użytkowników.

Inveo