Już wkrótce premiera LBR iisy

"KUKA makes the difference" - to hasło przewodnie, które będzie towarzyszyć wprowadzeniu na rynek najnowszego, innowacyjnego cobota - LBR iisy. Robot jest niewiarygodnie efektywny, zarówno w produkcji seryjnej, jak i środowiskach z dynamicznymi, nieustrukturyzowanymi stanowiskami pracy, uprzednio zamkniętymi dla automatyzacji. KUKA wychodzi o krok naprzód, sprowadzając procesy produkcyjne do niezwykle łatwych i szybkich czynności, które od teraz są możliwe dzięki nowatorskim rozwiązaniom, takim jak LBR iisy.

Posłuchaj
00:00

Inżynierowie KUKA podczas procesu projektowania cobota LBR iisy postawili przede wszystkim na lekkość, zwinność i nieograniczone możliwości produkcyjne w wielu branżach i środowiskach pracy. Dzięki sprawdzonej technologii, cobota LBR iisy można szybko zintegrować z wcześniej zdefiniowanymi procesami produkcyjnymi. Nowy, lekki robot doskonale sprawdza się również w otwartych, nieustrukturyzowanych środowiskach pracy z nieprzewidywalnymi i niestabilnymi warunkami.

Przyszłościowa technologia LBR iisy opiera się w pełni na zapleczu technologicznym LBR iiwa oraz KR3 AGILUS. Cobot obsługuje wszystkie standardowe funkcje branży, takie jak interfejs OPC UA, protokoły magistrali polowych, cyfrowe i analogowe sygnały wejścia/wyjścia (I/O), bezpieczeństwo oraz wiele więcej. W rezultacie LBR iisy może zostać natychmiast zintegrowany z dowolnym, istniejącym środowiskiem przemysłowym.

Kolejną zaletą najnowszego cobota jest łatwe i szybkie programowanie. Można stwierdzić, że LBR iisy bardzo szybko się uczy, co przekłada się na niskie koszty integracji, a tym samym duże oszczędności. LBR iisy po zaprogramowaniu może przenieść nauczone procesy na dowolną liczbę innych cobotów, a wszystko to w niezwykle krótkim czasie.

Tym, co wyróżnia LBR iisy, jest możliwość bardzo szybkiego uruchomienia. Urządzenie jest gotowe do natychmiastowego użycia, dodatkowo można je szybko i łatwo przeprogramować do nowych zadań. Co interesujące, nawet w przypadku nieplanowanych przerw zapamiętuje każdy wykonany ruch i wykonaną czynność i może wznowić pracę bez potrzeby przeprogramowania.

NIEZWYKLE ŁATWY I ZWINNY COBOT, KTÓRY NADAJE SIĘ DO WIELU ZADAŃ

LBR iisy jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale także bardzo wszechstronny. Sprawdza się w wielu czynnościach, m.in. w załadunku i rozładunku maszyn, opakowań, dokładnego testowania, niezawodnego montażu, szeroko pojętej obsługi czy też trudnych zadań badawczych - jego ładowność 3 kg i zasięg 600 mm doskonale nadają się do wyzwań w ograniczonych miejscem obszarach roboczych.

Nieważne, czy system jest obsługiwany przez wykwalifikowanego eksperta, czy też osobę, która stawia pierwsze kroki w robotyce przemysłowej, system LBR iisy jest niezwykle łatwy w obsłudze i przyjazny użytkownikowi. Wyposażony w różne poziomy obsługi, system dostosowuje się bardzo elastycznie do poziomu wiedzy użytkownika. Dlatego system LBR iisy może być obsługiwany prawie przez każdego!

PROFESJONALNE NARZĘDZIA ZWIĘKSZAJĄCE EFEKTYWNOŚĆ PRACY

Za pomocą pakietu KUKA Simulation Suite można zdefiniować, przetestować i zoptymalizować proste lub złożone sekwencje produkcyjne bezpośrednio na pulpicie. Wyniki są następnie przenoszone do rzeczywistego środowiska produkcyjnego. Oparta na chmurze platforma KUKA Connect umożliwia monitorowanie i optymalizację aplikacji poprzez dostarczanie przydatnych, kluczowych wskaźników wydajności i danych procesowych.

LBR iisy jest inteligentny i niezwykle elastyczny. Dzięki swojej łączności może natychmiast dostosować się do wszelkich wymagań produkcyjnych. Wytwarza najmniejszą partię w mgnieniu oka i dzieli się swoją wiedzą z wieloma innymi cobotami. Współdziała z ludźmi bezpiecznie i z wyczuciem. Działa samodzielnie, z łatwością spełnia wymagania wydajności dla zadań wymagających dużej szybkości.

Premiera LBR iisy na polskim rynku odbędzie się już w przyszłym roku. Więcej interesujących materiałów i danych dotyczących najnowszego cobota LBR iisy znajdą Państwo na stronie www.kuka.com

KUKA CEE GmbH Sp. z o.o.

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
Zobacz więcej z tagiem: Roboty
Gospodarka
PIAP Space ukończył budowę robotycznego ramienia TITAN do prowadzenia orbitalnych napraw satelitów
Gospodarka
EOAS: Innowacyjny system bezpieczeństwa dla cobotów od SICK i Universal Robots
Gospodarka
Roboty usługowe coraz popularniejsze

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów