Automatyzacja w zarządzaniu zapasami. Firma LAPP przedstawia pierwszy Inteligentny bęben kablowy

Innowacyjne rozwiązanie firmy LAPP ma szanse dokonać rewolucji w sposobie i wydajności przechowywania przewodów. Na targach Hannover 2019 (hala 11, stoisko C03) zaprezentujemy po raz pierwszy nasz Inteligentny bęben kablowy. Został on opracowany we współpracy z firmą Schildknecht AG, specjalistami w zakresie komunikacji bezprzewodowej dla zastosowań przemysłowych.

Posłuchaj
00:00

"Chcemy, aby nasi klienci urzeczywistnili idee Przemysłu 4.0. Inteligentny bęben kablowy pomaga w automatycznym zarządzaniu zapasami, dzięki czemu dokładnie dostosowuje zapasy magazynowe do rzeczywistych potrzeb. Pozwala to na oszczędności w kosztach i pojemnościach magazynowych", wyjaśnia Ralf Moebus, Product Manager LAPP ds. komunikacji w przemyśle.

Inteligentny bęben kablowy, dzięki zastosowaniu czujnika i elektronicznego nadajnika radiowego może obliczyć aktualny stan przewodów i przesłać te informacje do portalu danych w chmurze, za pośrednictwem sieci firmowej lub globalnej technologii mobilnej 2G-4G. "Inteligentny bęben kablowy łączy zalety dla użytkownika z innowacyjną technologią, tworząc nowoczesny model biznesowy IIoT" - wyjaśnia Elena Eberhardt, kierownik ds. Rozwoju i marketingu w Schildknecht AG.

"Normalne bębny kablowe można zastąpić inteligentnymi, dzięki zastosowaniu tanich, solidnych czujników z technologią Bluetooth 5 lub mobilnej technologii szerokopasmowej. Co więcej, karta eSIM, o globalnej dostępności, ułatwia wdrażanie na skalę międzynarodową. W połączeniu z odpowiednim rozwiązaniem w chmurze, system można szybko skalować do różnych aplikacji. Jest to możliwe dzięki dostępności standardowych interfejsów, takich jak API RESTful."

Rozwiązanie jest bardzo korzystne dla klienta. Inteligentny bęben kablowy pomaga zautomatyzować zarządzanie zapasami w magazynie. Poziom zapasów można zmniejszyć dzięki dostępowi do informacji o ilości przewodów i aktualnej lokalizacji bębna kablowego. Można to zrobić w dowolnym momencie za pośrednictwem chmury. Inteligentny bęben kablowy może wysyłać swoje dane bezpośrednio do LAPP lub alternatywnie do wewnętrznej sieci firmy.

Kolejną korzyścią dla użytkownika jest wbudowany mechanizm chroniący przed kradzieżą. Opcjonalnie wbudowany moduł GPS dostarcza informacji o aktualnej lokalizacji inteligentnego bębna kablowego. Kradzież kabli może zostać wcześnie wykryta, gdyż zostaniemy ostrzeżeni w przypadku wystąpienia nietypowej aktywności.

Mogłoby to również zaowocować nowymi modelami biznesowymi. LAPP mógłby udostępnić bębny kablowe klientom, jako towar w przesyłce na zasadzie pay-per-use i na podstawie wartości obliczonych przez technologię inteligentnego bębna kablowego zapewnić jednocześnie terminowe uzupełnianie stanów.

Powiązane treści
Można bezpłatnie wypróbować konfekcjonowane przewody do transmisji danych
Bęben kablowy dla prowadników przewodów wchodzi na scenę
Wulkan Hekla, a w jego kraterze.. przewody firmy LAPP
Lapp przy produkcji paneli
Nowy katalog LAPP już dostępny!
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Obudowy, złącza, komponenty
Firma igus wprowadza na rynek odporne na zużycie łożyska ślizgowe testowane pod kątem obecności PTFE
Silniki i napędy
Rozwiązania napędowe Hägglunds wspierają proces rafinacji konwertorowej w firmie UHT
Obudowy, złącza, komponenty
Szafy przemysłowe z wydajnym chłodzeniem, chroniące wrażliwą elektronikę
Roboty
Robotyzacja procesów spawalniczych – kiedy warto zainwestować w robota spawalniczego?
Silniki i napędy
Silniki elektryczne przeznaczone do eksploatacji w strefach zagrożonych wybuchem
Roboty
Modułowe rozwiązania z zakresu automatyki, zwiększające efektywność logistyki
Zobacz więcej z tagiem: Przemysł 4.0
Gospodarka
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów
Gospodarka
Powstają nowe ciemne fabryki
Gospodarka
Rewolucja w zarządzaniu odpadami jądrowymi: Wielka Brytania inwestuje 9,5 mln funtów w autonomiczne roboty sortujące

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów