Nadchodzi era maszyn autonomicznych

| Prezentacje firmowe Roboty

Współpraca człowieka i robota to szansa na optymalizację produkcji. Automatyzacja wkracza do intralogistyki przedsiębiorstw.

Nadchodzi era maszyn autonomicznych

Pracownicy produkcji przemierzają kilometry podczas zmiany, noszą podzespoły, przewody i detale. Zastanawiasz się nad zakupem sensownego transportu, ale martwisz się o dostosowanie podłoża - szyny, taśmy, QR kody. A jeśli mamy rozwiązanie, które pozwoli na szybkie i skuteczne wdrożenie intralogistyki do każdej hali produkcyjnej?

Autonomiczny, inteligentny i prosty w obsłudze - taki jest LD-series firmy Omron. Zestaw podstawowy to robot mobilny, bateria, joystick i stacja dokująca. Dwie podstawowe wersje udźwigu 60 i 90 kg mają również wersje ESD do przewożenia części elektronicznych. Dodatkowe opcje mają zabudowę umożliwiającą udźwig 105 i 130 kg.

Robot mobilny LD-series jest całkowicie bezpieczny dla innych użytkowników ścieżek komunikacyjnych. W przypadku napotkania przeszkody zatrzymuje się natychmiastowo i poczeka chwilę lub znajdzie inną drogę przejazdu. To bardzo ważne w przypadku ruchliwych miejsc.

Dzięki optymalnemu wyposażeniu w lasery, czujniki i wewnętrzny komputer samoczynnie skanuje i mapuje przestrzeń. Oprogramowanie MobilePlaner pozwala kontrolować strefy zasięgu oraz prędkość z jaką się porusza. Nie potrzeba specjalnej wykwalifikowanej kadry - interfejs jest nieskomplikowany i intuicyjny. Zarządzanie transportem odbywa się za pomocą komputera z oprogramowaniem bądź dedykowanego tabletu. Zmiana trasy lub magazynu jest prosta, a dodatkowo komunikacja między robotami pozwala na optymalne wykorzystanie danego przebiegu robota.

Robot (z baterią) bez zabudowy waży około 80 kg i rozwija maksymalną prędkość 1,8 m/s. Standardowa dokładność pozycjonowania wynosi ±100 mm jednak może być modyfikowana do precyzji ±10 mm.

Modułowe rozwiązanie pozwala na dopasowanie floty złożonej z od 1 do 100 takich robotów. Dostępna jest również cała gama produktów dodatkowych - od wózków, systemów dokładnego pozycjonowania, laserów bocznych do latarni nawigujących.

Firma Alnea jest jednym z trzech oficjalnych dystrybutorów robotów mobilnych. Wykonuje integracje systemów i dostosowuje je do potrzeb konkretnych zakładów produkcyjnych.

Alnea to firma technologiczna. Integruje systemy, zajmuje się automatyzacją i robotyzacją. W zrobotyzowane pakiety produkcyjne - zestaw do lutowania Zeus-100 oraz system wizyjny Horus wzbogaciły nowo utworzone Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0. Współdziałanie robotów mobilnych, cobotów, linii produkcyjnej oraz robotów przemysłowych można zobaczyć w Stawigudzie pod Olsztynem.

Najnowsze trendy w przemyśle będzie można podpatrzyć na II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”, która odbędzie się 13 czerwca 2019 r. w Olsztynie. W programie prezentacja możliwości robota mobilnego LD-series. Zarejestruj się na konferencje@alnea.pl - przyjedź i zobacz roboty przemysłowe i mobilne w działaniu. Nie jesteś pewien czy inwestycja zwróci się w założonym czasie? Uczestnictwo w panelu biznesowym pomoże Ci wyliczyć ROI. Więcej znajdziesz na stronie firmowej www.alnea.pl.

Alnea