Nadchodzi era maszyn autonomicznych

Współpraca człowieka i robota to szansa na optymalizację produkcji. Automatyzacja wkracza do intralogistyki przedsiębiorstw.

Posłuchaj
00:00

Pracownicy produkcji przemierzają kilometry podczas zmiany, noszą podzespoły, przewody i detale. Zastanawiasz się nad zakupem sensownego transportu, ale martwisz się o dostosowanie podłoża - szyny, taśmy, QR kody. A jeśli mamy rozwiązanie, które pozwoli na szybkie i skuteczne wdrożenie intralogistyki do każdej hali produkcyjnej?

Autonomiczny, inteligentny i prosty w obsłudze - taki jest LD-series firmy Omron. Zestaw podstawowy to robot mobilny, bateria, joystick i stacja dokująca. Dwie podstawowe wersje udźwigu 60 i 90 kg mają również wersje ESD do przewożenia części elektronicznych. Dodatkowe opcje mają zabudowę umożliwiającą udźwig 105 i 130 kg.

Robot mobilny LD-series jest całkowicie bezpieczny dla innych użytkowników ścieżek komunikacyjnych. W przypadku napotkania przeszkody zatrzymuje się natychmiastowo i poczeka chwilę lub znajdzie inną drogę przejazdu. To bardzo ważne w przypadku ruchliwych miejsc.

Dzięki optymalnemu wyposażeniu w lasery, czujniki i wewnętrzny komputer samoczynnie skanuje i mapuje przestrzeń. Oprogramowanie MobilePlaner pozwala kontrolować strefy zasięgu oraz prędkość z jaką się porusza. Nie potrzeba specjalnej wykwalifikowanej kadry - interfejs jest nieskomplikowany i intuicyjny. Zarządzanie transportem odbywa się za pomocą komputera z oprogramowaniem bądź dedykowanego tabletu. Zmiana trasy lub magazynu jest prosta, a dodatkowo komunikacja między robotami pozwala na optymalne wykorzystanie danego przebiegu robota.

Robot (z baterią) bez zabudowy waży około 80 kg i rozwija maksymalną prędkość 1,8 m/s. Standardowa dokładność pozycjonowania wynosi ±100 mm jednak może być modyfikowana do precyzji ±10 mm.

Modułowe rozwiązanie pozwala na dopasowanie floty złożonej z od 1 do 100 takich robotów. Dostępna jest również cała gama produktów dodatkowych - od wózków, systemów dokładnego pozycjonowania, laserów bocznych do latarni nawigujących.

Firma Alnea jest jednym z trzech oficjalnych dystrybutorów robotów mobilnych. Wykonuje integracje systemów i dostosowuje je do potrzeb konkretnych zakładów produkcyjnych.

Alnea to firma technologiczna. Integruje systemy, zajmuje się automatyzacją i robotyzacją. W zrobotyzowane pakiety produkcyjne - zestaw do lutowania Zeus-100 oraz system wizyjny Horus wzbogaciły nowo utworzone Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0. Współdziałanie robotów mobilnych, cobotów, linii produkcyjnej oraz robotów przemysłowych można zobaczyć w Stawigudzie pod Olsztynem.

Najnowsze trendy w przemyśle będzie można podpatrzyć na II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”, która odbędzie się 13 czerwca 2019 r. w Olsztynie. W programie prezentacja możliwości robota mobilnego LD-series. Zarejestruj się na konferencje@alnea.pl - przyjedź i zobacz roboty przemysłowe i mobilne w działaniu. Nie jesteś pewien czy inwestycja zwróci się w założonym czasie? Uczestnictwo w panelu biznesowym pomoże Ci wyliczyć ROI. Więcej znajdziesz na stronie firmowej www.alnea.pl.

Alnea

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Przemysł 4.0
Prowadnice liniowe w produkcji akumulatorów: pięć kluczowych czynników sukcesu
Zasilanie, aparatura nn
UPS NETLINE RT – dla sieci, serwerów i automatyki przemysłowej
Silniki i napędy
Serwohydrauliczny napęd Bosch Rexroth zwiększa sprawność energetyczną pras do głębokiego tłoczenia
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Zobacz więcej z tagiem: Roboty
Gospodarka
20 mln dolarów dla Motor Ai na rozwój bezpiecznej jazdy autonomicznej
Gospodarka
DHL uruchamia flotę 138 robotów Exotec – rewolucja automatyzacji magazynowej w logistyce farmaceutycznej
Gospodarka
Wyniki finansowe firmy KUKA

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów