Bezpieczeństwo maszyn– praktyczne szkolenie

| Prezentacje firmowe Bezpieczeństwo

Wymagania dla systemów sterowania, funkcje bezpieczeństwa, wprowadzenie do programu SISTEMA

Bezpieczeństwo maszyn– praktyczne szkolenie

Dwudniowe szkolenie obejmujące prawne podstawy bezpieczeństwa maszyn, elementy oceny ryzyka, identyfikację i realizację funkcji bezpieczeństwa, wyznaczanie wymaganego poziomu PL i SIL, podstawy projektowania, doboru i integracji elementów systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem, praktyczne przykłady realizacji systemów bezpieczeństwa oraz przedstawienie programu SISTEMA wspomagającego wyznaczanie Poziomu Zapewnienia Bezpieczeństwa zgodnie z normą EN ISO 13849-1.

Praktyczna znajomość bezpiecznej konstrukcji systemów sterowania maszyn jest nie tylko kluczowa z punktu widzenia bezpieczeństwa w zakładzie, ale także poprawia kilka aspektów wydajności i efektywności produkcji. Po pierwsze mniej wypadków przy pracy to mniej przestojów, inspekcji i ewentualnych wypłat odszkodowań. Po drugie prawidłowo dobrane i zamontowane komponenty nie ograniczają wydajności pracy przy maszynach. Po trzecie edukacja działu BHP, konstrukcyjnego czy utrzymania ruchu ułatwia uzgodnienie wymagań bezpieczeństwa z możliwościami technicznymi. To z kolei usprawnia i przyspiesza ustalanie założeń projektowych, uruchomienia oraz remonty maszyn. Wniosek: Bezpieczeństwo to także inwestycja!

Przeprowadzamy również szkolenia zamknięte u klienta. Szczegółowe informacje można znaleźć pod poniższym adresem. Zapraszamy do kontaktu!

 

Schmersal-Polska
tel. 22 250 88 04
szkolenia@schmersal.pl
www.szkolenia.schmersal.pl