Przemysł 4.0 z perspektywy producenta maszyn – MPL System

Producenci specjalizowanych maszyn, w tym zrobotyzowanych systemów produkcyjnych, a do takich zalicza się właśnie MPL System, jako dostawcy bezpośrednich środków produkcji znajdują się w kluczowym miejscu łańcucha wartości przedsiębiorstw produkcyjnych. Aby być atrakcyjnym partnerem dla swoich odbiorców, powinni projektować rozwiązania integrujące technologie wspomagające procesy kreowania Inteligentnych Fabryk.

Posłuchaj
00:00

Z ogólnodostępnych analiz wynika, że najważniejszymi atutami wspierającymi decyzje o inwestowaniu w innowacyjne rozwiązania są poprawa jakości oferowanych produktów, wzrost wydajności oraz obniżenie kosztów działalności. Powyższe kryteria przekształciliśmy w strategię, zgodnie z którą oferujemy projektowanie i budowę zrobotyzowanych systemów produkcyjnych, automatyzację kontroli jakości oraz maszyny i stanowiska przeznaczone do znakowania produktów. W tych właśnie obszarach kreatywność naszych inżynierów pozwala na rozwijanie autorskich rozwiązań wpisujących się w idee Przemysłu 4.0. Najciekawsze dotyczą prognozowania zużycia elementów mechanicznych i autodiagnostyki urządzeń napędowych (w tym robotów), śledzenia produktów w procesie produkcyjnym czy analizy zużycia mediów. Staramy się również oferować systemy MES wspomagające akwizycję danych.

 
Fot. 1 Proces produkcyjny obsługiwany przez dwa roboty

ROBOTYZACJA, CZYLI INTELIGENTNA MANIPULACJA PRODUKTEM

Od ponad 10 lat z powodzeniem wdrażamy zrobotyzowane systemy produkcyjne. Wiele z naszych aplikacji w tym obszarze nie ogranicza się jedynie do prostej manipulacji detalami. Przykładem mogą być gniazda zrobotyzowane, których zadania polegają na szczegółowej kontroli jakości detali i ich segregacji na kilka klas przydatności do dalszego wykorzystania. Uzyskane efekty to redukcja odpadu poprzez wykorzystanie półproduktów na innych etapach produkcji oraz raportowanie całości procesu za pomocą technologii MES.

 
Fot. 2 Maszyna do kontroli jakości otworów gwintowanych

ZAUTOMATYZOWANA KONTROLA – 100% JAKOŚĆ

Jako firma projektująca prototypowe maszyny w naturalny sposób przyswoiliśmy sobie umiejętność budowania rozwiązań zautomatyzowanej kontroli jakości. Nasze maszyny, prócz systemów inspekcji wizyjnej, niejednokrotnie zawierają złożoną i zaawansowaną mechatronikę pozwalającą realizować nawet skomplikowany transfer i pozycjonowanie detalu, umożliwiając weryfikację wad jakościowych większości powierzchni i krawędzi badanych produktów. Doskonałym połączeniem dziedzin kontroli jakości oraz techniki serwo jest seria naszych autorskich maszyn realizujących w pełni zautomatyzowaną kontrolę otworów gwintowanych.

Rozwój technologii jest w naszych projektach nieustannie obecny. Aktualnie testujemy systemy wizyjne wykorzystujące algorytmy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (deep learning), które powinny umożliwić detekcję trudno definiowalnych wad produktów o złożonych kształtach.

CZYTELNE I TRWAŁE ZNAKOWANIE TO PODSTAWA ZARZĄDZANIA CYKLEM ŻYCIA PRODUKTÓW

Nasze znakowarki laserowe odgrywają szczególną rolę we wspomaganiu procesów śledzenia produktów (traceability). Dążymy do tego, aby mogły one znaleźć zastosowanie w każdym procesie przemysłowym. Produkujemy znakowarki kompaktowe z obsługą ręczną lub półautomatyczną – proste w budowie i ekonomiczne finansowo stanowiska przeznaczone do jednostkowego lub małoseryjnego nanoszenia oznaczeń laserem. Bardziej wymagającym klientom dostarczamy znakowarki automatyczne, znacznie bardziej rozbudowane konstrukcyjnie, z funkcjonalnością precyzyjnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb technologicznych klienta. Podstawowym zadaniem tych maszyn jest laserowe znakowanie elementów wytwarzanych seryjnie.

 
Fot. 3 Znakowarka automatyczna pierścieni łożyskowych

 

Roman Thiel, dyrektor handlow

MPL System
www.mplsystem.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Roboty
Paletyzacja z miksowaniem – rozwiązanie dla centrów dystrybucyjnych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Szczelny niczym nowoczesny monitoring. Jak efektywnie kontrolować sieć wodociągową?
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
Powiązane treści
Cyfrowa fabryka
Zobacz więcej z tagiem: Przemysł 4.0
Gospodarka
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Targi zagraniczne
IFA 2025 - targi i platforma Home & Consumer Tech
Gospodarka
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów