Szkolenia cleanroom z akredytacją ICCCS już dostępne w języku polskim

Polskie Stowarzyszenie Czystych Technologii wraz z The International Confederation of Contamination Control Societies zapewnia sieć specjalistów w zakresie pomieszczeń czystych i kontroli zanieczyszczeń oraz dostęp do wiedzy i akredytowanych szkoleń.

Posłuchaj
00:00

ICCCS (www.icccs.net) jest międzynarodową organizacją, od 1971 r. tworzącą oraz rozwijającą standardy i normy dla stref czystych, na czele z normami ISO 14644 Cleanrooms and associated controlled environments oraz ISO 14698 Cleanrooms and associated controlled environments – Biocontamination control.

ICCCS opracowuje dla komitetu ISO 209 międzynarodowe standardy dla pomieszczeń czystych i powiązanych środowisk kontrolowanych oraz dla Komitetu Standaryzacji Komisji Europejskiej europejskie standardy technologii pomieszczeń czystych.

Polskie Stowarzyszenie Czystych Technologii (www.psct.pl) jako członek statutowy ICCCS reprezentuje tę organizację, bierze udział w pracach ICCCS oraz zapewnia dostęp do baz wiedzy i szkoleń, organizując warsztaty, spotkania, audyty, sponsorując działalność naukową i projekty badawcze dotyczące wykorzystania i rozwoju technologii czystych.

  • menedżerów zarządzających procesami w strefach czystych,
  • operatorów pracujących w cleanroomach,
  • służb utrzymania ruchu,
  • szerokiego grona osób prowadzących zadania w cleanroomach.

Uczestnicy, którzy ukończą szkolenia zdanym egzaminem, uzyskują certyfikaty oraz wpis na międzynarodową listę zawierającą dane osób, firm i instytucji, które zdobyły uprawnienia do pracy w obiektach typu cleanroom.

W bieżącym roku PSCT akredytowało szkolenia w języku polskim, znacznie zwiększając dostępność szkoleń dla krajowych podmiotów. Akredytacja obejmuje nie tylko tłumaczenie treści, ale także dostosowanie materiałów i testów do polskiej specyfiki i polskiego ustawodawstwa.

Zajęcia prowadzą trenerzy mający międzynarodowe uprawnienia trenerskie ICCCS i wieloletnie doświadczenie szkoleniowe bądź akademickie.

W zakresie części szkoleń PSCT zawarło porozumienie ze spółką Cleanproject jako operatorem, dzieląc z nią zasoby intelektualne i wykorzystując jej infrastrukturę do prowadzenia zajęć z częścią praktyczną. Uczestnicy mają więc możliwość udziału w kursach z dostępem do niezbędnej infrastruktury oraz wyposażenia wykorzystywanego w strefach czystych.

Obecnie znaczna część szkoleń prowadzona jest w systemie nauczania zdalnego i forma ta sprawdza się zaskakująco dobrze.

Oprócz standardowych programów eksperci zrzeszeni w PSCT opracowują szkolenia pod indywidualne potrzeby.

Wiele firm może też interesować fakt, że część kursów objęta jest programem dotacji, wynoszącej do 85% wartości szkolenia.

 

Zapraszamy do kontaktu
Polskie Stowarzyszenie Czystych Technologii
www.psct.pl
secretary@psct.pl
www.icccs.net

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Roboty
Niskokosztowa automatyzacja od firmy igus - czyli robotyzacja dla każdego przedsiębiorstwa
Roboty
Paletyzacja z miksowaniem – rozwiązanie dla centrów dystrybucyjnych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Szczelny niczym nowoczesny monitoring. Jak efektywnie kontrolować sieć wodociągową?
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
Powiązane treści
Cleanroom - Produkcja higieniczna i wysoka czystość w przemyśle
Zobacz więcej z tagiem: Bezpieczeństwo
Gospodarka
Powstała nowa spółka SPIE działająca w branży teletechniki i automatyki budynkowej
Gospodarka
Nowy raport Delinea: cyberataki wspierane przez AI będą coraz trudniejsze do wykrycia
Kalendarium
Gun Expo 2025

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów