Skuteczna nawigacja i konfiguracja przemienników za pomocą DriveWizard firmy Yaskawa

| Prezentacje firmowe Zasilanie, aparatura nn

W automatyce nawet najlepsze produkty nie będą dobrze działać, jeżeli nie da się ich łatwo i pewnie zaprogramować, uruchomić oraz diagnozować. Firma Yaskawa stworzyła intuicyjne oprogramowanie DriveWizard, które pozwala w prosty sposób zarządzać parametrami urządzeń, sterować nimi online, generować raporty i eksport danych (również poprzez e-mail) – jest także wyposażone w funkcję 6-kanałowego oscyloskopu.

Skuteczna nawigacja i konfiguracja przemienników za pomocą DriveWizard firmy Yaskawa

Centrum sterowania z poziomu własnego telefonu

Dzięki komunikacji bezprzewodowej po Bluetooth aplikacja mobilna DriveWizard Mobile zamienia smartfon lub tablet w centrum sterowania przemiennikami GA500 i GA700. Umożliwia ustawianie parametrów oraz sterowanie falownikiem, a także tworzenie kopii zapasowej danych przemiennika częstotliwości lokalnie na urządzeniu przenośnym lub w bezpłatnej usłudze YASKAWA Drive Cloud. Odtąd wszystkie informacje związane z ustawianiem parametrów oraz rozwiązywaniem problemów dotyczących falowników GA700 znajdują się w telefonie klienta. Zeskanowanie kodu QR przemiennika umożliwia łatwy dostęp do danych o urządzeniu i jego statusie oraz dokumentacji.

 
Rys. 1 Oprogramowanie DriveWizard 10 umożliwia dokonywanie w prosty sposób konfiguracji przemienników GA500 i GA700. Pełny monitoring oraz wbudowana funkcja oscyloskopu zapewniają łatwą optymalizację procesów i szybkie rozwiązywanie problemó

Nowością, która cieszy się dużym zainteresowaniem, jest funkcja programowania przemienników GA500 i GA700 z tabletu lub telefonu bez ich zasilania, wprost z kartonu. Istnieje kilka sposobów połączenia DriveWizard z przemiennikiem, np. poprzez USB, Ethernet lub Modbus. Program daje też możliwość łatwej konwersji starych aplikacji z poprzednich generacji przemienników.

Twoje bezpieczne dane w chmurze

Usługa YASKAWA Drive Cloud zapewnia bezpłatną rejestrację urządzeń GA500 i GA700, umożliwiającą dostęp do najnowszych informacji o produktach oraz przechowywanie online parametrów i kopii zapasowych danych aplikacji. To prosty, darmowy i bezpieczny sposób gromadzenia zapisów danych falownika, gwarantujący ich stałą dostępność w razie potrzeby. Serwisant nie musi już obawiać się o to, czy dysponuje aktualnymi nastawami przemiennika lub czy ktoś ich nie zmienił. Kopia bezpieczeństwa jest w chmurze, czyli na bezpłatnym serwerze firmy Yaskawa.

 
Rys. 2 Zeskanowanie kodu QR falownika umożliwia łatwy dostęp do informacji o przemienniku i jego statusie przy wykorzystaniu oprogramowania aplikacji mobilnej DriveWizardw

PLC w przemienniku?

Logika PLC w przemienniku? Tak, Yaskawa rozwija tę technologie od blisko 20 lat. Każdy standardowy przemiennik Yaskawa (V1000, A1000, GA500 i GA700) jest wyposażony w specjalne CPU i dodatkową pamięć. Dzięki temu można tworzyć własne programy w języku FBD, zapewniające ciekawe funkcjonalności i będące w stanie zastąpić małe PLC w aplikacji. Program DriveWorksEZ oferuje:

  • wybór z ponad 400 bloków funkcji;
  • dostęp do I/O, interfejsów sieciowych, parametrów falownika oraz monitorowania;
  • funkcje logiczne/matematyczne;
  • zegary/liczniki;
  • tworzenie podprogramów;
  • do 200 połączeń.
 
Rys. 3 W pakiecie z oprogramowaniem klient dostaje opcjonalną klawiaturę z funkcją Bluetooth i obsługę systemu Android

Wszystkie instrukcje w jednym miejscu i zawsze pod ręką

Dzięki aplikacji Yaskawa Manuals najnowsze instrukcje dotyczące falowników GA500 i GA700 są zawsze pod ręką w Twoim telefonie. Aplikacja oferuje:

  • szybkie odszukiwanie potrzebnych informacji dzięki funkcji wyszukiwania,
  • tworzenie własnych zakładek do często używanych stron,
  • opcję pobrania do użytku offline wszystkich podręczników,
  • zawsze aktualną dokumentację.
 
Rys. 4 Połączenie nawet pięciu falowników GA500 z użyciem tylko jednej karty komunikacyjnej zapewnia znaczną redukcję okablowania oraz ekonomiczność

Oszczędna integracja sieciowa – funkcja gatewaya

Oprogramowanie DriveWizard umożliwia skonfigurowanie sieci złożonej z kilku przemienników częstotliwości (maksymalnie do 5), które dzięki tylko jednej karcie sieciowej wymieniają dane i rozkazy z systemami nadrzędnymi, takimi jak PLC czy HMI.

Aplikacja DriveWizard zapewnia szeroką funkcjonalność, doskonałe środowisko do konfigurowania i parametryzacji przemienników. Funkcje sieciowe, logika PLC oraz dostęp w chmurze to prawdziwy XXI wiek w technice napędowej. Aplikacje mobilne są łatwe i proste w instalacji i użyciu. Wszystko bezpłatnie.

 
Rys. 5 Ponadstuletnie doświadczenie w sterowaniu silnikami elektrycznymi umożliwiło firmie Yaskawa opracowanie produktów niezwykle zaawansowanych technologicznie i prostych w użytkowaniu

 

Yaskawa
info.pl@yaskawa.eu.com
www.yaskawa.pl